Raķešu sistēma HIMARS darbībā, Ukraina.
Raķešu sistēma HIMARS darbībā, Ukraina.
Foto. Scxanpix/EPA/HANNIBAL HANSCHKE

Piecas lietas, kuras vislabāk ukraiņiem noder cīņā pret orkiem. Ieroči, kas būtiski izmainīja cīņas gaitu 56

Jau pirms NATO militārās palīdzības uzsākšanas Ukrainā, stāsti par ukraiņu varonību pirmajās Krievijas pilna mēroga kara nedēļās bija pierādījums tam, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins negūs cerēto ātro uzvaru.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Viena no leģendām ir par kādu vecmāmiņu Kijivā, par kuru tika stāstīts, ka viņa paņēmusi ienaidnieka dronu, izmetusi ārā un sasitusi to ar gurķu burku.

Kā spītības simbols bija arī pieticīgie Molotova kokteiļi, ar kuriem Krievijas aplenkto Ukrainas pilsētu ielās darbojās parastie cilvēki, kuri kļuva par karavīriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču divus gadus vēlāk, kad paburzītā, bet joprojām spēcīgā Krievijas armija nupat svinēja izrāvienu frontes pilsētā Avdijivkā, Ukrainai vairāk nu jāpaļaujas uz palīdzību no Rietumiem.

No Krievijas karakuģa “Cēzars Kuņikovs” nogrimšanas ar jūras droniem pie okupētās Krimas krastiem līdz vismaz 89 ienaidnieka karavīru nogalināšanai ar HIMARS raķešu triecienu ēkā, kurā tie bija Makijivkas pilsētā.

Ukrainas valdības padomnieks drošības jautājumos Ivans Stupaks izdevumam Metro UK sacīja, ka Rietumu ieročiem ir bijuši lieli panākumi Ukrainas ofensīvā, taču tas viss ir “kvantitātes jautājums”.

Eksperts aprakstīja, kādi ieroči ir radījuši patiesas izmaiņas konfliktā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.