Pietrūka balsis…Jelgavas novada deputāti šodien noraidīja priekšlikumu lemt par Lasmaņa atbrīvošanu no amata 157

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju pl.14:07.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
Lasīt citas ziņas

Jelgavas novada domes deputāti šodien tomēr vēl nelems par priekšsēdētāja Madara Lasmaņa (LA) atbrīvošanu no amata.

Šodienas domes sēdē Jelgavas novada deputāti ar deviņām balsīm par un piecām pret, četriem atturoties, noraidīja papildjautājuma par mēra Lasmaņa atbrīvošanu no amata iekļaušanu sēdes dienaskārtībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbilstoši Pašvaldību likuma 34.pantam, domes sēdes darba kārtību var grozīt – izslēgt vai papildināt ar jauniem darba kārtības jautājumiem -, ja par to nobalso vismaz divas trešdaļas klātesošo domes deputātu. Līdz ar to par dienaskārtības papildināšanu būtu jābalso 12 deputātiem.

Par jautājuma iekļaušanu darba kārtībā balsoja četri Latvijas Zemnieku savienības (LZS) deputāti – domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins, un trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti – Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa un divi Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” deputāti – Gundars Liepa un Oskars Cīrulis.

Pret balsoja Latvijas Zaļās partijas deputāti Andris Ozoliņš, Ģirts Neija un Jānis Kažotnieks, LZS deputāts Jānis Počs un “Saskaņas” deputāte Irina Dolgova.

No lēmuma pieņemšanas atturējās “Jaunās vienotības” deputāti Artūrs Semjonovs un Uldis Ainārs, LZS deputāts Pēteris Veļeckis un pats Lasmanis.

Lasmaņa partijas biedrs Emīls Dobrājs balsojuma brīdī sēdē nepiedalījās.

Kā jau vēstīts, domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (LZS) vakar iesniegusi priekšlikumu šodienas domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata.

Pagājušās nedēļas nogalē septiņi Jelgavas novada domes deputāti iesniedza pašvaldībā pieprasījumu par Lasmaņa atbrīvošanu no amata. Saskaņā ar Pašvaldības likumu šis jautājums būtu iekļaujams tuvākās domes sēdes darba kārtībā, kas izsludināta 27.martā.

Saņemot iesniegumu no kolēģiem par savu atbrīvošanu, domes priekšsēdētājs jautājumu nav iekļāvis kārtējā sēdē, nolemjot izsludināt citu sēdi – 3.aprīlī.

Pieprasījumu par Lasmaņa atbrīvošanu parakstījuši četri Latvijas Zemnieku savienības deputāti – domes priekšsēdētāja vietniece Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins, un trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti – Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa.

Reklāma
Reklāma

Jelgavas novada domē ir 19 deputāti. Lai atbrīvotu no amata domes priekšsēdētāju, par to jābalso vismaz desmit deputātiem.

Atsevišķi Jelgavas novada pašvaldības politiķi un amatpersonas prasa vērtēt domes priekšsēdētāja Lasmaņa rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām.

21.martā sociālajos tīklos nonācis video no komisijas 13.marta sēdes, kurā novada domes priekšsēdētājs Lasmanis piedalās attālināti un redzams, sēžot automašīnā vadītāja sēdeklī. Sēdei tuvojoties noslēgumam, noprotams, ka automašīnas aizmugurējā sēdeklī iesēžas vēl kāds un starp priekšējiem sēdekļiem parādās zeķbiksēs tērpta sievietes pēda, kas kadrā vērojama ilgstošu laiku. Lasmanis pieskaras kājai un viņa roka “pievēršas” personai automašīnas aizmugurējā sēdeklī.

Ar lūgumu vērtēt Lasmaņa rīcības ētiskumu pie deputātiem vērusies Jelgavas novada izpilddirektore Līga Lonerte, kuru Lasmanis savukārt tagad rosina atbrīvot no amata.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.