Ziemīgā un piesnigusī Rīga

Pirmo reizi vēsturē galvaspilsētā izsludināts sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru snigšanu 48


Ņemot vērā snigšanu Rīgā, kas ir stiprāka nekā tika prognozēts, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) piektdien jau otro reizi paaugstinājis brīdinājuma līmeni galvaspilsētai – pirmo reizi vēsturē izsludināts sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru snigšanu.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Brīdinājums būs spēkā līdz plkst.20 piektdienas vakarā.

LVĢMC skaidro, ka dienas laikā virs Rīgas līča turpinās veidoties gubu mākoņi, kas, nesot intensīvu snigšanu, viens pēc otra virzīsies pāri galvaspilsētai. Ņemot vērā, ka nakts un rīta stundās ļoti stipra snigšana jau ir notikusi un snigšana vēl turpināsies, dienas vidū snigšana kopš tās sākuma būs jau ekstremāli stipra. Redzamība snigšanas laikā brīžiem pasliktināsies zem 500 metriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizvadītajā diennaktī no Dānijas uz ziemeļaustrumiem virzījās aktīvs ciklons, kura centrs šorīt atradās virs Vidzemes. Tas atnesa intensīvus nokrišņus plašā teritorijā. Trešdienas vēlā vakarā no dienvidrietumiem tā sasniedza Latviju un naktī uz ceturtdienu aptvēra visu valsts teritoriju. Arī dienā turpinājās nokrišņi – gan sniegs, gan slapjš sniegs un pat lietus un atkala.

Ciklonam šķērsojot Latviju, naktī uz piektdienu atkal intensīvi sniga. Nokrišņu intensitāte piekrastes rajonos ir lielāka, jo Baltijas jūras un Rīgas līča siltie ūdeņi veicina mākoņu veidošanos. Rīgā nakts otrajā pusē un no rīta tika novērota ļoti stipra snigšana, sniega segas biezums palielinājās par 11 centimetriem.

Ņemot vērā, ka snigšana piektdien vēl turpināsies – virs Rīgas līča veidojas jaunas nokrišņu zonas – LVĢMC sinoptiķi pieņēma lēmumu izsludināt sarkanā līmeņa brīdinājumu tieši galvaspilsētai, jo šeit snigšanas ietekme ir visaugstākā – liela satiksmes intensitāte darba nedēļas noslēdzošajā dienā.

Sarkanais brīdinājums nozīmē, ka ļoti stipra snigšana traucēs transporta kustību pa ceļiem un dzelzceļiem, kā arī gaisa satiksmi. Pastāv ļoti augsts risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Iedzīvotājiem ieteikts nedoties ārā no mājām un nepārvietoties pa ceļiem, ja vien tas nav kritiski nepieciešams.

Vidzemei un daļai Latgales, kā arī Kurzemes dienvidrietumu rajoniem spēkā ir oranžā līmeņa brīdinājums – snigšanas laikā 12 stundu periodā sagaidāms, ka sniega segas biezums palielināsies par 10-14 centimetriem. Oranžā brīdinājuma gadījumā sagaidāms, ka stipra snigšana plašā teritorijā traucēs transporta kustību pa ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos un citas āra aktivitātes. Pārvietojoties pa ceļiem, iedzīvotājiem jābūt ļoti uzmanīgiem un jāieplāno ilgāks laiks.

Reklāma
Reklāma

Arī sestdien un svētdien Latvijā vēl ir gaidāma snigšana, tomēr tās intensitāte būs ievērojami mazāka. Sestdienai vēl varētu būt spēkā dzeltenā līmeņa brīdinājums, īpaši valsts dienvidu daļai, norāda LVĢMC. Autovadītājiem jāņem vērā, ka braukšanas apstākļi strauji neuzlabosies un pastāv risks, ka uz ceļiem veidojas apledojums.

Plkst.12 sniega segas biezums Rīgas centra novērojumu stacijā bija 22 centimetri. Dziļākais sniegs novērojumu tīklā tobrīd bija 32 centimetri Siguldā, kā arī 30 centimetri Saulkrastu, Līvānu un Rēzeknes pusē.

Jau ziņots, ka tuvākajās diennaktīs Latvijā snigs mazāk, gaisa temperatūra pazemināsies, bet mēneša vidū gaidāms atkusnis, un līdz Ziemassvētkiem sniegs, iespējams, nokusīs, liecina prognozes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.