FOTO: Valsts policija
FOTO: Valsts policija
Valsts policija

Policija brīdina – Latvijā tuvākajā laikā iespējama etnisku noziedzīgu grupu veidošanās 0

Pievieno LA.LV

Latvijā patlaban nav izteiktu etniski organizētu noziedzīgo grupu, taču ģeopolitiskā situācija un citu valstu pieredze liecina, ka arī Latvijā tuvākajā laikā iespējama šādu grupu veidošanās, pirmdien parlamentārās izmeklēšanas komisijā imigrācijas regulējuma izvērtēšanai norādīja Valsts policijas Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldes 2.nodaļas galvenā inspektore Agita Ozola.

Ja tavs auto nav šajā sarakstā, tu par degvielu pārmaksā katru dienu! Visekonomiskāko automašīnu tops
TV24
“Sūdi būs!” Bergs iesaka jau tagad krāt naudu nākamā gada apkures rēķiniem ziemā, bet tas nav vienīgais drauds, kas sagaida latviešus 93
Šis dzīvnieks kļūs par galveno uz Zemes, ja cilvēce izzudīs. Kurš? Atbilde pārsteigs visus
Lasīt citas ziņas

Latvijā līdz šim apzinātās grupas parasti ietver dažādu tautību pārstāvjus. Pēdējos gados šādas grupas nodarbojas ar dažādām noziedzīgām darbībām. “Narkotikas, akcīzes preces un citas noziedzības jomas, kas var dot ātru peļņu, kā arī šādas grupas arvien biežāk darbojas starptautiskā mērogā,” uzsvēra policijas pārstāve.

“Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un Krievijas un Baltkrievijas hibrīdkaru pret ES un pēdējos gados straujo Āfrikas un Āzijas ieceļotāju, kas ierodas Latvijā it kā ar mērķi studēt, skaitu un ņemot vērā ES attīstīto valstu un Skandināvijas pieredzi, var prognozēt, ka arī Latvijā tuvākajā laikā iespējama etnisku noziedzīgu grupu veidošanās,” norādīja Ozola.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbilstoši citu valstu pieredzei imigrantu – musulmaņu, hinduistu un citas etniskās noziedzīgās grupas ir sarežģīti apkarojamas valodas, kultūras, paražu atšķirību dēļ, tāpēc šīm grupām jāpievērš īpaša uzmanība ne tikai tiesībsargājošo iestāžu līmenī, bet arī valsts un politikas līmenī, uzsvēra Ozola.

Parlamentārās izmeklēšanas komisiju pēc 34 deputātu ierosinājuma Saeima lēma izveidot pērn 27. novembrī, lai rastu atbildes uz virkni jautājumu, tostarp, kā tiek īstenotas imigrācijas pieteikumu izvērtēšanas procedūras un kādi pasākumi tiek veikti nelegālās imigrācijas novēršanai, kādas ir patvēruma meklētāju tiesiskā regulējuma problēmas, cik daudz personu pazūd no valsts institūciju redzesloka pēc uzturēšanās atļauju piešķiršanas, kādi ir riski ar termiņuzturēšanās atļaujām un to ļaunprātīgu izmantošanu un vai Latvijai ir iespēja piemērot izņēmumus Eiropas Savienības migrācijas tiesību normu piemērošanā.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.