Politoloģe Kreituse: “Jaunās Vienotības” iekšienē ir trīs politiskie virzieni, bet galu galā vienotība nav iznākusi 88

Politiskā partija “Jaunā Vienotība” joprojām nav nosaukusi ārlietu ministra kandidātu. Apspriežot šo jautājumu TV24 raidījumā “Dienas personība”, RSU emeritētā profesore, politoloģe Ilga Kreituse norāda, ka šis process jau ir ļoti ieildzis un ļoti sarežģījies.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Lasīt citas ziņas

“Otra lieta, tie kritēriji, kas šoreiz tiek izvirzīti. Parasti prezidenta kungs ir tāds it kā ļoti strikts un zinošs, saka tā un tā, tad šoreiz es esmu mazliet vīlusies tajā, ka viņš pats būdams ārlietu ministrs būtu kaut vai ņēmis sevi kā piemēru un teicis: “Es darīju tā, tāpēc es gribētu, lai ārlietu ministrs turpinātu to, kas ir iesākts.” Jo šo periodu, kad Kariņa kungs bija, uzskatīsim par tādu pārpratuma periodu, kas ir bijis Latvijas Ārlietu ministrija darbībā. Tas haoss, kas valdīja ap viņu, un tā iedomība, pašapmierinātība un visas tās intrigas Latvijas ārpolitikai godu nedarīja,” skarbi Kariņa ministrēšanu vērtē Kreituse.

Taču, viņasprāt, ir vēl kāda cita problēma: “Savā laikā teicām partija “Saskaņa” un pēc tam ieraudzījām, ka “Saskaņa” sašķīda tādās smalkās drumslās. Un “Saskaņa” pazuda, palika tikai tukša čaula. Man šķiet, ka “Jaunajā Vienotībā” tagad atklājas tas, ka “Vienotībā” ir vismaz trīs dažādi politiskie virzieni iekšienē, kuri sagāja kopā, lai veidotu “Vienotību”, bet galā tā vienotība nav iznākusi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šie trīs virzieni ir pāri palikušais no E. Repšes “Jaunā laika”, otrs virziens ir no “Jaunā laika” atdalījusies Kalnietes grupa, ko sauca par “Pilsonisko savienību”, un trešais virziens, ap kuru šobrīd ir vislielākā ažiotāža, ir tas, ko Ilga Kreituse nodēvē par “Zatlera Nr. 2 grupu”.

“Un nespējot vienoties, ir izveidojusies šī situācija, ka īsti grib vienus, bet tie cilvēki sevi jau ir zināmā politiskā pašpārliecinātībā un iedomībā pret to, kas viņi ir, sevi ir diskreditējuši. Tā ir Lukašēvicas kundze, viņa sevi ir diskreditējusi pilnībā Ārlietu ministrijas darbā. Un Egneres kundze, kura ļoti ērti dzīvo Tieslietu ministrijā, savu pamatfunkciju – Stambulas konvenciju – ir pieņēmusi, un tagad ir tāda mierīga dzīve. Kāpēc to jaukt ārā, kāpēc iet uz kaut kādiem riskiem – rezultāts ir tāds, kāds ir. Tas tikai parāda, ka šī “vienotība”, tāpat kā “saskaņa”, tagad ir jāliek pēdiņās pēc vārda būtības. Mēs zinām, ka šīs partijas svārstības var novest pie ļoti bēdīgas situācijas,” norāda politoloģe.

“Un vēl viena lieta. Partijas iekšienē šobrīd vienai daļai ir daudz svarīgāk, kas notiks ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Ja jau ir tik ļoti sarežģīta situācija, tad, piemēram, kāpēc tagad neaicināt Valdi Dombrovski? Kāpēc Valdis Dombrovskis nenāk un neglābj savu partiju un Latviju kā ārlietu ministrs, kuram ir ļoti liela pieredze un prakse? Jautājums – kas ir primārs katram no tiem cilvēkiem, kas pārstāv “Jauno Vienotību”,” piebilst Kreituse.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.