Pasaulē
Eiropa

Protesti Baltkrievijā turpinās jau trešo nakti pēc kārtas; aizturēti vairāki cilvēki, joprojām traucēta interneta darbība1

Baltkrievijā trešo nakti pēc kārtas protestētāju un drošības spēku sadursmes

Ziņa pulksten 13.45 papildināta.

Baltkrievijā naktī uz trešdienu protestu laikā aizturēti vairāk nekā 1000 cilvēku, trešdien paziņoja Iekšlietu ministrija.

Vienlaikus ministrija pavēstīja, ka nakts protestu laikā ievainots 51 protestētājs un 14 tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, ierosinātas 17 krimināllietas par uzbrukumiem tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem.

Ministrija arī paziņoja, ka naktī uz trešdienu valstī “25 apdzīvotās vietās tika fiksētas atsevišķas pilsoņu pulcēšanās”.

Oficiālā ziņu aģentūra “BelTA” vēsta, ka Minskā varasiestādes esot aizturējušas protestu koordinatoru, kurš no viesnīcas “Baltkrievija” 17.stāva esot vadījis protesta akcijas. Pēc varasiestāžu teiktā, Minskas iedzīvotājs esot vadījis trīs padoto darbības, bet tie savukārt esot vadījuši jau simtiem cilvēku.

Tāpat Minskā aizturēti Krievijas cilvēktiesību organizācijas “Atvērtā Krievija” aktīvisti Igors Rogovs un Artēmijs Važenkovs, kuri bija ieradušies Baltkrievijā kā prezidenta vēlēšanu novērotāji. Rogovs vēlāk atbrīvots ar nosacījumu, ka nekavējoties pamet Baltkrieviju.

Vienlaikus varasiestādes atbrīvojušas Rīgā bāzētā medija “Meduza” Krievijas žurnālistu Maksimu Solopovu, ar kuru kopš 9.augusta bija pārtrūkuši sakari. Viņš izlaists no izmeklēšanas izolatora un nodots Krievijas vēstniecības darbiniekiem, lai tiktu izvests no valsts.

Radiostacija “Radio Free Europe/Radio Liberty” (“Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība”; RFE/RL) ziņoja, ka Minskā policija atkal izmantojusi pret protestētājiem asaru gāzi, gumijas lodes un trokšņa granātas.

Video, kas tika straumēti no Baltkrievijas galvaspilsētas, un ieraksti sociālajos medijos liecina, ka vairākās vietās Minskā aizturēti cilvēki.

RFE/RL Baltkrievijas dienests ziņoja, ka varasiestādes uzspiedušas Minskai de facto komandantstundu, aizturot cilvēkus uz ielām, apturot automašīnās un aizturot vairākus autovadītājus, kā arī ierobežojot sabiedriskā transporta kustību.

No policijas vardarbības cietuši arī žurnālisti, un Baltkrievijā joprojām traucēta interneta darbība, kas kavē informācijas izplatīšanos par protestiem.

Drošības spēki centās nepieļaut cilvēku pulcēšanos Minskas centrālajos laukumos un netālu no administratīvajām ēkām.

Vairāki protestētāji tika aizturēti Puškina metro stacijā, kur cilvēki nolika ziedus un aizdedzināja sveces, pieminot vīrieti, kas tur gāja bojā protestos 10.augustā.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem, pirmajās divās protestu dienās aizturēti vairāk nekā 5000 cilvēki, cietuši vairāk nekā 200, bet viens cilvēks gājis bojā. Ierosinātas vairāk nekā 20 krimināllietas par masu nekārtībām.

Jau vēstīts, ka svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Saistītie raksti

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem.

Protesti pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.