Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX

Putins dod Šoigu laiku līdz 1. oktobrim, lai apstādinātu ukraiņus 203

Krievijas diktators Vladimirs Putins ir devis Krievijas aizsardzības ministram Sergejam Šoigu laiku līdz 2023. gada oktobra sākumam, lai uzlabotu situāciju frontē, apturētu Ukrainas pretuzbrukumu un atdotu iniciatīvu Krievijas karaspēkam. Ar to varētu būt saistīti aktīvie pretinieka pretuzbrukumi, norāda ASV Kara izpētes institūta (ISW) analītiķi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Lasīt citas ziņas

“Iekšējās informācijas avota pārstāvja apgalvojums, ja tas ir patiess, var norādīt uz to, ka Krievijas militārā pavēlniecība, iespējams, dod pavēli par nesaudzīgiem pretuzbrukumiem, cerot novest Ukrainas pretuzbrukumu līdz kulminācijai, pat par Krievijas militārā potenciāla cenu,” teikts ISW ziņojumā.

Analītiķi norāda, ka jau iepriekš novērojuši gadījumus, kad Krievijas Aizsardzības ministrija, baidoties no iespējamas Putina labvēlības zaudēšanas, aktivizējusi savus centienus un veikusi tīrīšanas to komandieru vidū, kas apšauba izvirzītos mērķus un uzskata tos par nesasniedzamiem, ņemot vērā situāciju frontē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr Lielbritānijas militārā izlūkdienesta ziņojumā teikts, ka šie Krievijas pretuzbrukumi, kas iecerēti Ukrainas armijas atturēšanai, ir nepārdomāti un cieš neveiksmi.

Krievijas karaspēks cenšas atturēt Ukrainas spēkus gan Orihivas, gan Bahmutas virzienos, turklāt pieliekot lielas pūles. Tomēr abos virzienos Ukrainas spēki šos uzbrukumus atvairījuši un noturējuši nesen atbrīvotās teritorijas.

Britu izlūki atsaucas uz Krievijas militārās sabiedrības pārstāvju komentāriem, kas liecina par dziļu vilšanos to karotāju vidū, kas piedalījušies šajos pretuzbrukumos, īpaši pie Bahmutas.

Tajos minēts par “nepārdomātajām” uzbrukuma darbībām, artilērijas atbalsta trūkumu un lieliem zaudējumiem, teikts ziņojumā.

Pēdējo deviņu mēnešu laikā krievu okupanti Ukrainā pierādījuši, ka spēj veikt apņēmīgas aizsardzības operācijas, tomēr nav spējīgi veikt uzbrukuma operācijas, norāda britu izlūki.

“Viņi turpina demonstrēt tikai minimālas uzbrukuma spējas. Komandieri cenšas organizēt saskaņotas kopīgas darbības, koncentrēt pietiekamu artilērijas šāviņu daudzumu un atbalstīt morālo un uzbrukuma garu,” teikts ziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.