Krievijas prezidents Vladimirs Putins paspiež roku Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam tikšanās laikā Pekinā, Ķīnā, 2023. gada 18. oktobrī.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paspiež roku Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam tikšanās laikā Pekinā, Ķīnā, 2023. gada 18. oktobrī.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Putins Pekinā tiekas ar Sji, cenšoties nodrošināt lielāku Ķīnas atbalstu karam pret Ukrainu 32

Krievijas diktators Vladimirs Putins ieradies vizītē Ķīnā un ceturtdien Pekinā tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, Kremļa saimniekam cenšoties nodrošināt lielāku Ķīnas atbalstu karam pret Ukrainu un Krievijas izolētajai ekonomikai.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Ķīnas un Krievijas attiecību stabilā attīstība dod ieguldījumu mieram, stabilitātei un labklājībai reģionā un pasaulē, Sji sarunu gaitā sacīja Putinam, vēsta Pekinas oficiālie mediji.

Sji arī apsveica “seno draugu” Putinu ar piekto pilnvaru termiņu un pauda pārliecību, Putina vadībā Krievija sasniegs “dižu progresu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sagaidīšanas uzrunā Sji Krievijas karu pret Ukrainu nepieminēja.

Ķīnas un Krievijas attiecības ir kļuvušas spēcīgākas un izturējušas “mainīgās starptautiskās ainas pārbaudījumus”, sacīja Sji.

Kremļa publicētā kopīgajā paziņojumā Krievija un Ķīna norādīja, ka nedrīkst pieļaut kara Ukrainā turpmāku eskalāciju.

“Puses atzīmē, ka ir jāpārtrauc jebkādi pasākumi, kas veicina karadarbības pagarināšanos un turpmāku konflikta eskalāciju,” teikts paziņojumā.

“Šis ir Putina pirmais ceļojums pēc inaugurācijas, un tātad tas iecerēts apliecināt, ka Ķīnas un Krievijas attiecības virzās jaunā līmenī,” ziņu aģentūrai AFP sacīja neatkarīgais krievu politologs Konstantīns Kalačevs.

Putins intervijā Ķīnas ziņu aģentūrai “Siņhua” pirms vizītes cildināja Ķīnas “patieso vēlmi” palīdzēt atrisināt Ukrainas krīzi.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kas ar Sji Pekinā ticies pagājušajā mēnesī, brīdināja, ka Ķīnas atbalsts Krievijas “brutālajam agresijas karam” pret Ukrainu sekmējis to, ka Krievija pastiprina raķešu, dronu un tanku ražošanu.

Ķīna apgalvo, ka Ukrainas konfliktā ir neitrāla puse, bet Ārlietu ministrija Pekinā apgalvoja, ka Putins un Sji apmainīsies viedokļiem par “divpusējām saitēm, sadarbību dažādās jomās, starptautiskajiem un reģionālajiem jautājumiem, kas ir kopīgajās interesēs”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.