Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay

Reirs: Budžetā papildu līdzekļi piešķirti veselības, izglītības, tieslietu un iekšējās drošības jomās 2

2020.gada budžetā piešķirti papildu līdzekļi veselības, izglītības, tieslietu un iekšējās drošības jomās, šodien debatēs Saeimā par nākamā gada budžeta projektu norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas
No 2020.gadā pieejamā kopējā papildu finansējuma trešdaļa piešķirta veselības nozarei, kas tiks novirzīta arī ārstniecības personāla atalgojumam, skaidroja politiķis.

Reirs uzsvēra, ka veselības aprūpei valsts un pašvaldību budžetos kopā nākamgad paredzēti 1,37 miljardi eiro jeb 4,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP) apmērā, kas nodrošina likumā prasīto līdzekļu apjomu 4% no IKP novirzīšanu medicīnai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Finanšu ministrs skaidroja, ka valsts budžeta projekta veidošana šoreiz būtiski atšķīrās no iepriekšējās prakses, tā pamatu veidojot valdības piecu partiju budžeta sagatavošanas darba grupai. Reirs norādīja, ka tādējādi izveidots sabalansēts budžets un reizē nav palielināti nodokļi, nodrošinot stabilitāti iedzīvotājiem, tajā skaitā uzņēmējiem.

Politiķis vērsa uzmanību, ka tas ir panākts apstākļos, kad IKP pieauguma 2020.gadam pašreizējā prognoze salīdzinājumā ar iepriekšējo ir samazināta par 0,2 procentpunktiem un tiek plānota 2,8 procenti. Tādējādi jārēķinās ar mazāku finansējumu, nekā bija paredzēts iepriekš, norādīja finanšu ministrs.

Reirs skaidroja, ka Latvijas izaugsmes prognoze pakļauta ārējām svārstībām, kas pēdējos gados ir vairāk vērstas uz negatīvo pusi.

Kā ziņots, Saeima šodien ārkārtas sēdē konceptuāli skata valsts budžeta projektu 2020.gadam.

Ministru kabinets izskatīšanai parlamentā virzītajā 2020.gada budžeta projektā konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu, nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi – par 610,1 miljonu eiro.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā prognozēti 6,88 miljardi eiro un izdevumi plānoti 7,22 miljardi eiro. Valsts pamatbudžeta izdevumu palielinājums, salīdzinot ar 2019.gada plānu, ir 400 miljoni eiro jeb 5,9%. Izdevumu palielinājums ir 325,2 miljoni eiro, kas paredzēts izdevumiem valsts pamatfunkciju finansēšanai.

Valsts speciālā sociālās apdrošināšanas budžeta ieņēmumi un izdevumi prognozēti attiecīgi 3,2 miljardi eiro un 2,97 miljardi eiro. Valsts speciālā budžeta izdevumu palielinājums pret 2019.gada plānu ir 211,2 miljoni eiro jeb 7,6%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.