Rihards Bukarts.

Rezultāts pēc otrās trešdaļas Latvijas hokejistu spēlē ar Čehiju – neizšķirts 1

Latvijas vīriešu hokeja izlase pirmdien Rīgā pasaules čempionāta spēlē pēc otrā perioda spēlē neizšķirti ar Čehiju.

Rezultāts ir 2:2.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Spēli aktīvāk sāka Latvija, vairāk laika aizvadot uzbrukumā un uzmanīgi spēlējot aizsardzībā. Pie metiena tika komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet tukšā vārtu stūrī netrāpīja Rodrigo Ābols.

Savukārt pirmais bīstamais čehu metiens sasniedza mērķi. Aizsargs Davids Nemečeks iepauzēja, no zilās līnijas pa kreiso pusi pietuvojās vārtiem un no iemetiena apļa trāpīja vārtu kreisajā stūrī, vārtsargam Artūram Šilovam esot nosegtam un metienu neredzot.

Perioda vidū Mārtiņu Dzierkalu čehu aizsargs uzgrūda vārtsargam Šimonam Hrubecam, bet divu minūšu sods tika piešķirts Dzierkalam. Mazākumu izdevās izturēt, vairākkārt bloķējot ripu, un īsti bīstamu momentu Čehijas hokejistiem neizdevās izveidot.

Toties pēc Daugaviņa piespēles laukumā atgriezies Dzierkals gandrīz nonāca vienatnē ar čehu vārtsargu.

Trešdaļā metienu pa vārtiem attiecība bija 13:4 Latvijas hokejistu labā.

Otrā perioda sākumā 62 sekunžu laikā Latvija izvirzījās vadībā. 23.minūtē rezultātu izlīdzināja Rihards Bukarts. Pēc Andra Džeriņa uzvarēta iemetiena aukstasinīgi pie labās apmales nospēlēja aizsargs Oskars Cibuļskis un atspēlēja uz zilo līniju Bukartam, kurš no paša zonas stūra uzmeta pa vārtiem, trāpot kreisajā apakšējā stūrī. Hrubecs bija nosegts.

Pēc 62 sekundēm pretuzbrukumā Ralfs Freibergs ar piespēli no Latvijas izlases vārtu līnijas pa labo laukuma pusi labā pozīcijā izvirzīja Dzierkalu, kurš parādīja, ka piespēlēs pa kreisi, bet raidīja ripu vārtu tuvējā augšējā stūrī – 2:1.

31.minūtē Čehija panāca neizšķirtu. Jānim Jakam, metot ripu ārā no zonas, no aizvārtes ripu izdevās nogādāt tikai līdz zilajai līnijai, un pēc aizsarga Tomāša Dvoržāka piespēles Romans Červenka vārtu priekšā piespēlēja pa labi, kur viens atradās Kubāliks, raidot ripu starp kājsargiem Šilovam.

Divreiz Latvija šajā periodā nopelnīja vairākumu, otrajā no tiem Robertam Bukartam trāpot pa vārtu stabiņu no ārējās puses, taču vārtus gūt neizdevās.

Savukārt Riharda Bukarta noraidījuma laikā vispirms Šilovs ar kājsargu atvairīja metienu no tuvas distances, bet pēc metiena ārā no zonas ripa trāpīja Džeriņam pa galvu, centra uzbrucējam dodoties uz ģērbtuvēm.