Publicitātes foto

Rīgā atklās Dzīvā sudraba muzeju, Limbažos top ekspozīcija “Sudraba Limbaži” 0

Piektdien, 22. martā Rīgā vērs durvis Dzīvā sudraba muzejs, kas atradīsies tikai pāris soļu attālumā no Doma laukuma virzienā uz Saeimu – Jēkaba ielā 3/5, informē Kristīne Tjarve.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Muzeja ekspozīciju ir mākslinieka Oļega Auzera veidotās skulpturālās kompozīcijas no sudraba. Līdz ar sudraba muzeja atvēršanas svētkiem, sestdien, 23. martā ikviens var apmeklēt muzeju bez ieejas maksas.

Muzeja dibinātāja Oļega Auzera mākslas darbi, kas veidoti no sudraba, tapuši vairāk nekā 30 daiļrades gados, smeļoties iedvesmu no dabas norisēm, kā arī pasaules notikumiem, kas raisījuši dziļas pārdomas par nākotni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katram mākslas darbam ir savs unikālais stāsts, ko meistars izveidojis smalkā sudraba skulptūrā. “Neviens nevar būt labāks skolotājs kā apkārtējā vide, jo tur ir viss – gan krāsu salikums un toņi, gan kompozīcija un gan proporcijas,” saka Oļegs Auzers.

Populārākie darbi ir lielas vāzes ar smalkām detaļām, kur var atrast dažādus tēlus, smalkumus, ka pirmajā mirklī pat liekas neticami, ka šis darbs veidots no sudraba. Turklāt tās ir lielākas par ierasti redzētajiem juveliermākslas darbiem – šeit saplūst kopā smalkais juveliera pieskāriens un tēlnieka skulpturālais lielums.

Ikvienam muzeja apmeklētājam būs iespēja ne tikai apskatīt sudraba darbu ekspozīciju, bet arī uzklausīt gida stāstījumu par katru no darbiem, ideju, ko autors ar tiem vēlējies nodot skatītājiem. Tiem, kuri vēlēsies, būs iespēja arī uzklausīt izglītojošu lekciju par sudraba nozīmi veselības stiprināšanā.

Uz vietas Dzīvā sudraba muzejā atradīsies arī juvelierdarbnīca, kur apmeklētājiem demonstrēs rotu tapšanas procesu, kā sudrabs, mainot temperatūru un fiziski uz to iedarbojoties, maina formu un kļūst par mākslas darbu vai rotu. Lai sudrabs pārvērstos par mākslas darbu, tam nepieciešama cilvēka enerģija, tādēļ arī muzeja nosaukums ir Dzīvā sudraba muzejs.

Dzīvā sudraba muzejs strādās no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 10 līdz 18, ieejas biļetes pieaugušajiem maksās 10 eiro, bet bērniem līdz desmit gadu vecumam ieeja būs bez maksas.

Sudraba ceļš no Hanzas pilsētas Rīgas vijas uz Hanzas pilsētu Limbažiem, kur Vecā rātsnama pagrabā 2012. gadā aizsākās Dzīvā sudraba muzeja stāsts. Līdz ar “Dzīvā Sudraba muzeja” pārcelšanos uz Rīgu, Limbažu Vecajā rātsnamā top ekspozīcija “Sudraba Limbaži”. Jau aprīļa sākumā tā gaidīs apmeklētājus, lai izzinātu Limbažu pilsētas vēsturi caur Sudraba stāstiem.

Reklāma
Reklāma

Ekspozīcijā būs apskatāmi sudrabkaļa Oļega Auzera un viņa mācekļu veidotie darbi, ar savu krājumu dalīsies arī Limbažu muzejs, pievienojot skatu uz Limbažu saistību ar sudrabu jau vairāku gadsimtu garumā, kad 17. gadsimtā pilsētā jau darbojušies vairāki zeltkaļi (sudrabkaļi).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.