Aldara parkā atjauno mākslīgās pilsdrupas.
Aldara parkā atjauno mākslīgās pilsdrupas.
Foto: Anda Krauze

Rīgā būs trīs jaunas ielas; arī Aldara parks Sarkandaugavā tiek pie jauna nosaukuma 10

Rīgas dome šodien nolēma piešķirt trīs jaunu ielu nosaukumus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Ķīpsalā sarkanajām līnijām bez nosaukuma pie Ķīpasalas ielas 49 piešķirts Sāmsalas ielas nosaukums.

Vecrīgā ielas posmam no Mārstaļu ielas līdz Trauksmes ielai piešķirt Mazās Minsterejas ielas nosaukums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Ziepniekkalnā sarkanajām līnijām bez nosaukuma no Tumes ielas līdz blakus esošajam zemes gabalam piešķirts Reimermuižas ielas nosaukums.

Rīgas dome šodien atbalstīja arī Sarkandaugavā ierīkotā Aldara parka pārdēvēšanu par Dauderu parku. Parka pārdēvēšanu iepriekš atbalstījusi Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija pēc Latvijas Vēstures muzeja lūguma, lai dotu priekšroku vēsturiskajam vietvārdam.

Muzejs informē, ka viena no muzeja struktūrvienībām ir Dauderu nodaļa, kas izvietota 1897.gada uzceltajā alusdarītavas īpašnieka Ādolfa fon Bingnera savrupnamā.

Informācijā deputātiem norādīts, ka parka teritorija izveidojusies pagājušā gadsimta 60. līdz 80. gados, atdalot to no alusdarītavas “Aldaris” kompleksa un padarot to publisku līdz ar Rīgas 28.vidusskolas uzcelšanu Gaujienas ielā.

Pašlaik alusdarītavas teritorijā vairs nav aktīvas ražotnes.

Kā ziņots, pašvaldība Sarkandaugavā esošajā parkā veikusi būtiskus labiekārtošanas darbus trijās kārtās.

Parka pārbūvei trešajā kārtā dome piešķīra daļēju finansējumu 596 114 eiro apmērā, bet kopējais nepieciešamais finansējums trešās kārtas būvdarbiem ir 2,4 miljoni eiro.

Kopš 2020.gada Aldara parkā notiek jauna veloparka izbūve, kas apkaimes iedzīvotājiem dažādos aktīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Tāpat tiek būvēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli pie Gaujienas ielas un elektrības tīkli, kas atrisināšot ilgus gadus aktuālo jautājumu par parka apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Vienlaikus tiek būvēta ieeja parkā no Gaujienas ielas puses, kā arī sākta žoga izbūve apkārt parkam.

Reklāma
Reklāma

Veloparka teritorija tiks aprīkota ar labiekārtojuma elementiem, jauniem apstādījumiem, padarot to ainaviski pievilcīgu, ērti un droši izmantojamu Sarkandaugavas un citu apkaimju iedzīvotājiem.

Tiek būvēta dārznieka māja un parka saimniecības zona, izbūvējot labierīcības parka apmeklētājiem, telpas parka apkalpojošajam personālam, tehnikas novietnes telpas un noliktavas. Teritorijas labiekārtošanas darbu ietvaros paredzēta arī videonovērošanas ierīkošana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.