Rīgas domes deputāts Zeps pamāca: Ja sadzīves atkritumus izvedīsim retāk, maksāsim mazāk 19

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Atkritumu šķirošanā svarīgs ir finansiālais stimuls – ja to dara, tas ir izdevīgāk iedzīvotāju maciņiem, TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” atzīmē, Rīgas domes deputāts (Latvijas attīstībai), Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā” 127
Lasīt citas ziņas

“Ja viens kubikmetrs nešķirotu atkritumu izmaksā 20 eiro, tad par bioloģiskajiem sanāk 12 eiro. Namu apsaimniekotāji un pārvaldnieki var arī paskatīties kādā veidā regulēt izvešanas biežumu. Mēs esam mīkstinājuši atkritumu izvešanas biežuma noteikumus, līdz ar to vēl caur to var cilvēki ieekonomēt,” norāda V. Zeps.

Tālākas nākotnes solis būtu virzīties līdzīgi, kā pašlaik ir ar plastmasu un papīru – bezmaksas jeb nulles tarifs bioloģiskajiem atkritumiem – , taču tā ir likumdošana Saeimas līmenī un pašreizējie noteikumi šāda veida atlaidi neļauj piemērot. Taču, kā pauž Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs, visu parādīs šī vasara un kā ar bioloģisko atkritumu šķirošanu veiksies Rīgā un citās pašvaldībās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzzini aktuālo galvaspilsētā un iztaujā Rīgas domes pārstāvjus katru ceturtdienu plkst. 16:30 TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīgā runā”! Šodien, 4. aprīlī, raidījumā viesosies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks. Runāsim par ielu nosaukumu maiņu Rīgā, ko iesākt ar Krievijas īpašumiem galvaspilsētā, plānotajiem skolu un bērnudārzu remontiem un citām aktualitātēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.