Publicitātes attēls

Rīkos sarunu ciklu par dižām latviešu literatūras personībām “Nobela ēnā” 0

Iepazīstinot ar Latvijā nozīmīgiem rakstniekiem, kuri dažādos vēstures posmos bijuši soļa attālumā no nominācijas Nobela prēmijai literatūrā, Imanta Ziedoņa bibliotēkā šovasar notiks sarunu cikls “Nobela ēnā”, informē fonda “Viegli” pārstāve Kristiāna Salnāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Jūnijā un jūlijā piecās lekcijās literatūras nozares speciālisti un zinātnieki stāstīs par tādiem izciliem latviešu autoriem kā Rainis, Edvarts Virza, Imants Ziedonis, Vizma Belševica un Knuts Skujenieks.

Sarunu cikls “Nobela ēnā” Ziedoņa bibliotēkā dos ieskatu Latvijas kultūras un literatūras vēsturē ikvienam interesentam, taču tajā piedalīties īpaši aicināti seniori, tādējādi veicinot dažādu paaudžu savstarpēju integrāciju mūsdienu sabiedrībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Seniori, visticamāk, ir tie, kuru jaunības dienu laiks sakritis ar kāda literatūras dižgara aktīvāko darbības posmu. Tāpēc īpaši vēlamies aicināt un lekcijās aktīvi piedalīties tieši seniorus, lai, iepazīstot Latvijas kultūrtelpu no dažādām perspektīvām, rosinātu paaudžu viedokļu apmaiņu,” skaidro Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Sarunu ciklā lekcijas vadīs literatūras jomas profesionāļi: Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts Jānis Zālītis iepazīstinās ar Raiņa daiļrades analīzi, literatūrzinātnieks Arnis Koroševskis stāstīs par Knutu Skujenieku, literatūrzinātniece, literatūras kritiķe Anda Kubuliņa runās par Vizmu Belševicu, literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis analizēs Edvarta Virzas dzīvi un daiļradi, savukārt literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone vadīs lekciju par Imantu Ziedoni.

Katras sarunas noslēgumā paredzēta diskusija un iespēja veikt attiecīgā rakstnieka daiļrades lasījumu audio ierakstus, tādējādi popularizējot viņa darbus, kā arī veicinot sabiedrības interesi par lasīšanu.

  • Lekcijas norisināsies Ziedoņa bibliotēkas telpās Sporta ielā 2, Rīgā:
    4. jūnijā plkst.16 lekcija par Raini;
  • 11. jūnijā plkst. 16 lekcija par Knutu Skujenieku;
  • 18. jūnijā plkst. 16 lekcija par Vizmu Belševicu;
  • 2. jūlijā plkst. 16 lekcija par Edvartu Virzu;
  • 9. jūlijā plkst. 16 lekcija par Imantu Ziedoni.

Ziedoņa bibliotēka 2018. gada noslēgumā uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras projektiem. Tostarp 2019. gada janvārī veiksmīgi aizsākta iniciatīva “Ceļā ar grāmatu”, kas popularizē lasīšanu, atrodoties ceļā.

Šobrīd ar īpašiem grāmatu plauktiem aprīkots viens dīzeļvilciena sastāvs, kā arī izveidota pop-up bibliotēka pie Subates ezera.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ