Foto: Zane Bitere/LETA

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret nepilngadīgajiem, kuri pērn Imantā nežēlīgi piekāva puisi 11

Pagājušonedēļ Valsts policija (VP) pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par gadījumu pagājušā gada maijā Rīgā, Imantas mikrorajonā, kur seši nepilngadīgie huligānisku motīvu vadīti piekāva citu puisi. Attiecībā pret diviem nepilngadīgajiem policija rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu. Savukārt pret četriem citiem nozieguma dalībniekiem, kuri nav sasnieguši vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, policija aicina tiesu lemt par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

2023. gada 5. maijā VP saņēma izsaukumu no aculieciniekiem uz Rīgu, Anniņmuižas meža masīvu, par to, ka vairāki pusaudži sit savu vienaudzi. Reaģējot uz izsaukumu, uz norādīto vietu devās VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona un Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldes likumsargi. Kad policisti ieradās notikuma vietā, tur atradās cietušais – 2009. gadā dzimis pusaudzis, un aculiecinieki, taču uzbrucēji notikuma vietu bija pametuši.

Likumsargi uzsāka izmeklēšanu, kā rezultātā tika noskaidroti un policijas iecirknī nogādāti visi iesaistītie pusaudži.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādījās, ka divi uzbrucēji bija sasnieguši 14 gadu vecumu, tātad ir saucami pie kriminālatbildības, taču četri nozieguma izdarīšanas brīdī bija mazgadīgi.

Viņi bezkaunīgi, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, huligānisku tieksmju vadīti pret 2009. gadā dzimušo puisi bija pielietojuši fizisku vardarbību.

Jāpiemin, ka cietušais uzbrucējus nav pazinis. Un viņam tika uzbrukts vairāku citu personu klātbūtnē, kuri to novēroja.

Saistībā ar notikušo VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

2024. gada 12. janvārī materiāli attiecībā pret četrām personām, kuras nav sasniegušas kriminālatbildības vecumu, proti, 14 gadus, izdalīti un nosūtīti tiesai jautājuma par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu izskatīšanai.

Savukārt attiecībā pret divām personām kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligāniskajām darbībām attiecībā pret nepilngadīgo, nodarot viņam miesas bojājumus, izdarot to personu grupā.

Reklāma
Reklāma

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.