Latvijā
Sabiedrība

“Sajūta tāda, ka brauc bez riepām!” Ceļu uzturētāju neizdarības dēļ tikko klāts piķis nopietni sagandējis auto3

Foto: Skaties.lv, kolāža: LA.LV

Ķeguma novadā ceļu uzturētāju neizdarības dēļ transportlīdzekļu vadītāji iebraukuši tikko ieklātā bitumena segumā, spēkrati pamatīgi apskādēti, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Svaigi ieklātais remontdarbu posms laikā, kad konkrētie transportlīdzekļi brauca, nebija norobežots, kustību pa joslu, kas vēl nebija noklāta ar segumu, strādnieki neregulēja.

Auto eksperts arī neizpratnē par šādu neizdarību, norādot, ka automašīnas nopietni sagandētas un pilnīga to attīrīšana no piķa ir ļoti sarežģīts process.

Pagājušajā nedēļā Ķeguma novadā uz ceļa, kas ved no Ķeguma un Birzgales ciemu, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” posmā ieklāja piķa segumu, ko nokaisīja ar šķembām.

Remontētais posms ar tobrīd vienā joslā ieklāto svaigo, mīksto piķi nebija norobežots, strādnieki neregulēja satiksmi pa joslām.

Ievērojot vien izvietoto ātruma ierobežojumu un brīdinājumu par ceļu ar šķembām, transportlīdzekļu vadītāji, nemaz nenojaušot par gaidāmo skādi spēkratiem, iebrauca remontdarbu posmā, pamatīgi nošķiežot transportlīdzekļus ar tikko ieklāto piķi.

Aculiecinieku fotoattēlos un video redzams, ka ceļa malā, attapušās piķī, piestāja daudzas automašīnas un viens motocikls.

Foto un video liecībās redzams, ka piķis pamatīgā kārtā klāj riepas, krietni nošķiesti diski, arī spēkratu virsbūves, arkas un, visticamāk, citas acij nesaskatāmas detaļas.

Raidījuma “Bez tabu” sižets:

Kārlis, kura automobili arī pamatīgi apskādēja piķis, stāsta, ka tā vietā, lai gādātu par drošību uz ceļa, regulējot satiksmi vai norobežojot posmu, ceļa remontstrādnieki slēpušies no lietus.

Šoferu uzņemtajos video redzams, ka dusmīgo autovadītāju pasauktie strādnieki cenšas saglābt, kas glābjams – ar lāpstu kasa nost piķi un taisnojas.

Milzu skāde

Kārļa baltais spēkrats, lai gan nav pirmā svaiguma, bet bija labi kopts, arī krāsojums bija labs. Pēc nošķiešanas ar piķi lielākos gabalus Kārlis notīrīja ar benzīnu, mazākie aizvien “rotā” automašīnu.

Kārlis apzinās, ka piķis salipis arī vietās, kur acis nevar saskatīt.

Kārlis arī rāda vietas uz automašīnas virsbūves, kur pēc notīrīšanas no piķa ar benzīnu nu izveidojušies dzelteni pleķi, virsbūve vietām kļuvusi matēta.

To, ka šāda neizdarība nodarījusi lielu skādi spēkratiem, uzsver arī auto eksperts Uģis Vītols, norādot, ka, lai pilnībā attīrītu transportlīdzekļus no piķa, tie bez maz jāmērcē benzīna vannā.

Ceļu uzturētājs atvainojas, vaino lietusgāzi un mierina ar kompensācijām

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) Valmieras ceļu rajona direktors Guntis Karps atvainojas pabojāto spēkratu īpašniekiem.

Karps norāda, ka noticis netipisks gadījums, šādu situāciju lielā mērā veicinājušas negaidītās lietusgāzes.

Karps stāsta, ka remontdarbu laikā posms bijis norobežots, pēc seguma uzklāšanas norobežojumi aizvākti, jo tehnoloģija ļaujot atjaunot satiksmi operatīvi.

Saistītie raksti

Atrodoties ceļa malā, pabojāto spēkratu autovadītāji izsauca Valsts policijas ekipāžu, kas reģistrēja notikušo, lai automašīnu īpašnieki, kuriem ir KASKO apdrošināšanas polises, saņemtu atlīdzības.

Autovadītāji ar oficiālu pieprasījumu kompensēt skādi var vērsties arī LAU, stāsta pārstāvis Kraps.
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.