Latgales vēstniecība “Gors”
Latgales vēstniecība “Gors”
Publicitātes foto

“Saprotam, ka vieglāk nebūs.” Kultūras ministriju lūgs atbalstīt reģionālās koncertzāles 1

Tiek gatavota vēstule Kultūras ministrijai (KM) ar lūgumu atbalstīt reģionālās koncertzāles, paziņoja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (S).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Pilsētas mērs uzskata, ka Covid-19 krīzes dēļ par “situācijas gūstekni” kļuvusi Latgales vēstniecība “Gors”. Tās darbinieki nevar pretendēt uz dīkstāves pabalstu, bet paralēli tam iestādei ir jāizdzīvo.

Viņaprāt, bez mērķtiecīga valdības atbalsta izdzīvot būs grūti, tāpēc tiek gatavota vēstule KM par finansiālu atbalstu reģionālajām koncertzālēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik “Gors” sāk piedāvāt apmeklētājiem nelielus pasākumus, taču, kā norādīja Bartaševičs, tas neatrisina pamata problēmu.

Tāpat Rēzeknē pakāpeniski tiek atjaunots treniņu process sporta veidos, kas ļauj ievērot drošas kontaktēšanās noteikumus, apmeklētājus gaida olimpiskā centra āra peldbaseins.

Priekšsēdētājs aicināja rēzekniešus uzmanīgi ievērot instrukcijas un noteikumus.

Viņš īpaši uzsvēra, ka aicinājums vairāk domāts jauniešiem, jo viņi tiecas pulcēties lielākās kompānijās, un brīdināja, ka ir tikai viens solis no policistu aizrādījuma līdz reālam protokolam un vērā ņemamam naudas sodam par ārkārtējas situācijas noteikumu pārkāpšanu.

Iepriekš “Gora” vadītāja Diāna Zirniņa pauda, ka reģionālās koncertzāles pērn nodokļu veidā valsts budžetā ir iemaksājušas 1,3 miljonus eiro. Tomēr turpinoties dīkstāvei ilgākā laika posmā, atlaišanai ir pakļauti 70% darbinieku.

Tāpat nav mazsvarīgs jautājums, kādā stāvoklī būs jaunuzceltās koncertzāles Latvijā.

“Mums pašiem ir grūti saviem darbiniekiem izskaidrot, kāpēc pie pilna nodokļa režīma, proti, no katriem 100 eiro samaksājot 50 valsts budžetā, mūsu darbiniekiem nav pieejams dīkstāves pabalsts 75% apmērā, tāpat nav pieejama arī darbavietas saglabāšana,” sacīja Zirniņa.

Ja cilvēkam ir atbilstošs darba stāžs, viņam tiek piedāvāta zaudēta darbavieta un bezdarbnieka pabalsts 50% apmērā.

“Mūsu izaicinājums ir, kā segt izmaksas, kā saglabāt infrastruktūru, darbavietas, nodrošināt mūsu spēju operatīvi atsākt darbību un pildīt Valsts kultūrkapitāla fonda projekta aktivitātes. Mūsu ieskatā, ir jāmeklē izeja no šīs situācijas,” uzsvēra SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle.

Reklāma
Reklāma

Tāpat Zirniņa norādīja, ka pagājušajā gadā koncertzāles uzņēma 660 000 apmeklētāju.

“Šie ir vēsturiski skaitļi un saprotam, ka vieglāk nebūs,” rezumējot, sacīja “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.