Jānis Sārts
Jānis Sārts
Foto – LETA

Sārts: Informācijas telpa ir viena no konflikta zonām. Ir nepieciešams filtrs, kas pārbaudītu informāciju 59

Mūsdienās informācijas telpa ir viena no konflikta zonām, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Sārts norādīja, ka nav obligāti jābūt karam Ukrainā, lai šāds konflikts notiktu.

Viņš skaidroja, ka informāciju par dažādiem notikumiem interneta vidē tiek mēģināts izkropļot, tāpat, izmantojot dažādus viltojumus, interneta vidē tiek izplatīta vienkārši nepatiesa informācija. Pašlaik arvien lielākus izaicinājumus rada arī mākslīgais intelekts, ar kura palīdzību nepatiesu informāciju iespējams padarīt vēl ticamāku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sārts uzsvēra žurnālistu lomu, kura tikai pieaugs, jo nepieciešams filtrs, lai pie informācijas patērētājiem, skatītājiem nonāktu patiesa, pārbaudīta informācija.

Izaicinājumus rada arī valodas imitācijas un pašlaik ir ierobežotu rīku klāsts, lai noteiktu, vai ieraksts nav mainīts.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors uzsvēra, ka savā labā arī vairāk jāizmanto tehnoloģijas, lai cīnītos ar dezinformāciju.

Jau ziņots, ka Rīgā 5.okotbrī un 6.oktobrī notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM, Kultūras ministrija, Tiesībsarga birojs un Eiropas Padome Latvijas prezidentūrā Eiropas Padomes Ministru komitejā organizē starptautisku konferenci par vārda brīvību un žurnālistu drošību “Spalva stiprāka par zobenu? Risinot mūsdienu izaicinājumus vārda brīvības un žurnālistu drošības jomā”.

Četru paneļdiskusiju laikā konferences dalībnieki apspriedīs pastāvošos draudus vārda brīvībai un žurnālistu drošībai un izaicinājumus žurnālistikai karu un krīžu apstākļos, pievērsīsies vārda brīvības juridiskajiem ierobežojumiem konfliktu laikā, kā arī diskutēs par to, kā stiprināt izturību pret dezinformāciju un kāda loma šajā procesā ir neatkarīgajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Konferencē iztirzātie jautājumi saistīti ar pašreizējiem draudiem vārda brīvībai un žurnālistu drošībai un žurnālistikas izaicinājumiem kara un krīzes apstākļos – laikā, kad Krievija īsteno agresijas karu pret Ukrainu. Pasākumā spriedīs arī par vārda brīvības juridiskajiem ierobežojumiem konflikta un kara apstākļos. Konferences dalībnieki pētīs, kā neatkarīgie mediji var pretdarboties dezinformācijai.

Reklāma
Reklāma

Konferencē būs pārstāvētas valdības, ombudi, starptautisko organizācijas, kas aktīvi aizsargā plašsaziņas līdzekļu brīvību, nevalstisko organizāciju, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu brīvības jomā, un žurnālistu profesionālās apvienības, tostarp Eiropas Padomes žurnālistikas un žurnālistu drošības veicināšanas platformas partneri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.