Sārts par iespējamām miera sarunām: “Ukraiņiem šobrīd būtu ļoti neizdevīgi iesaldēt situāciju” 113

Pievieno LA.LV

Ukrainas kara sākumā medijos regulāri izskanēja informācija par miera sarunām, taču šobrīd par ko tādu praktiski nerunā. Vai puses nav ieinteresētas vest miera sarunas?

Kokteilis
Esi vērīgs! Rīt, 18. aprīlī, četri zodiaka zīmju pārstāvji saņems īpašas zīmes no Visuma
TV24
“Mums būs jākaro!” NATO darbinieks Mirbahs caur puķēm nerunā un atklāj skaudro patiesību 128
Veselam
Velc nost pidžamu! 7 pārsteidzoši ieguvumi, ko sniedz gulēšana kailam
Lasīt citas ziņas

Par šo tēmu TV24 raidījumā “Dienas personība” aizdomājies NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Viņš saka: “Kari jau beigu beigās vienmēr beidzas ar sarunām, jautājums: uz kādiem nosacījumiem un kādiem pamatiem. Droši vien tas ir tas, par ko šobrīd ir tā debate.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Krievija šobrīd vēlas iegūt pauzi. Viņiem spēki iet mazumā, viņi nespēj pārlauzt to situāciju kaujas laukos, principā zaudē un turpinās zaudēt. Līdz ar to viņi ir ieinteresēti šobrīd situācijas iesaldēšanā un tāpēc viņi maksimāli izmanto visu savu ietekmi un aģentūru, lai virzītu šo jautājumu,” vērtē eksperts.

Taču, paraugoties šobrīd uz ukraiņu pozīcijām, pēc Sārta domām, šobrīd tas būtu ļoti neizdevīgi – iesaldēt to situāciju -, jo iniciatīva ir Ukrainas pusē.

“Jā, ir grūti, ir smagi zaudējumi arī ukraiņiem, bet viņiem šobrīd atslābt nozīmētu, ka kaut kādā mirklī tas karš atsāktos un visdrīzāk Krievija atrastu izdevīgāku periodu, lai šo karu atsāktu. Līdz ar to šobrīd tas ir iemesls, kāpēc ir tā debate par – sākt, esākt, vajag, nevajag. Bet galu beigās kaut kādas sarunas jau būs,” vērtē Sārts.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.