Anastasija Sevastova triumfē Jūrmalā.

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova svētdien triumfēja Jūrmalas WTA “International” turnīrā, kas bija Latvijā pirmās šāda līmeņa sacensības.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Sevastova finālā ar rezultātu 3-6, 7-5, 6-4 pārspēja Polijas tenisisti Katažinu Kavu.

Sevastova WTA rangā ieņem 11.vietu un šajā turnīrā bija izlikta ar pirmo numuru, kamēr Kava ir reitinga 194.pozīcijā un Jūrmalā debitēja WTA turnīra finālā. Iepriekš sportiste pārvarēja sacensību kvalifikāciju.

Latvijas tenisiste par titula izcīnīšanu saņems 280 WTA ranga punktus un 34 677 eiro lielu naudas balvu, kā arī nonāks deviņu punktu attālumā no pasaules ranga pirmā desmitnieka.

Sevastovas karjeras laikā izcīnījusi četrus WTA titulus. Bez Jūrmalas trofejas viņas kontā ir arī uzvaras turnīros Bukarestē (2018.), Maljorkā (2017.) un Eštorilā (2010.). Vēl četras reizes viņa WTA turnīru finālā ir zaudējusi.

Spēles pirmajos četros geimos uzvarēja servētājas, bet turpinājumā bija trīs breiki, kuros Kava ieguva vadību. Sevastovai zaudējot savas pēdējās trīs serves, liepājniece pirmajā setā piekāpās ar 3-6.

Anastasija Sevastova triumfē Jūrmalas WTA turnīrā

Arī otrā seta sākumā Sevastova turpināja zaudēt pie savas serves un nonāca iedzinējos ar 0-2. Pēc tam sekoja divi breiki un trīs uzvarēti geimi pēc kārtas, kas mājinieku favorītei ļāva panākt vadību 3-2. Tiesa, Kava atbildēja ar breiku, un rezultāts bija neizšķirts 3-3.

Astotajā geimā Sevastova varēja nonākt bezdibeņa malā, tomēr atspēlēja pretinieces breikbumbu un ar skaistu “eisu” panāca neizšķirtu 4-4. 11.geimā Sevastovas grūtā un nervozā cīņā nobreikoja pretinieci, iegūdama tiesības servēt par uzvaru setā. Savu servi viņa izmantoja droši un panāca izšķirošo setu.

Trešo setu Sevastova iesāka ar breiku un trešajā geimā bija tuvu 3-0 panākšanai, taču neizmantoja breikbumbu. Turpinājumā viņa zaudēja savu servi, kas polietei ļāva panākt neizšķirtu, bet uzreiz ar breiku liepājniece atgriezās vadībā, turpinājumā pie savas serves panākdama jau 4-2. Nākamajos četros geimos uzvarēja servētājas, Sevastovai pie rezultāta 5-4 iegūstot iespēju servēt par uzvaru mačā. To viņa spraigā cīņā izmantoja un izcīnīja Jūrmalas turnīra titulu.

Abas tenisistes savā starpā tikās pirmo reizi.