“Šis nav karaspēks, kas cīnās ar zobeniem un vālēm.” Slaidiņš skaidro, kas izšķirs karu Ukrainā 54

“Dzīvā karaspēka kieviem noteikti nav tik daudz, bet šo karu daudzejādā ziņā  izšķirs tehnika. Kā saka, šis vairs nav karaspēks, kas stāv viens otram pretim, un cīnās ar zobeniem un vālēm. Te tomēr daudz izšķirs šis te modernais bruņojums,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” sacīja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks, atbildot uz kāda raidījuma skatītāja jautājumu saistībā ar Krievijas armijas karavīru skaitu frontē Ukrainā. Kā ziņots 17.maijā, tad Ukrainā pašlaik karo ap 400 000 Krievijas pilsoņu, liecina Ukrainas militārā izlūkdienesta aplēses.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Lasīt citas ziņas

Karā Ukrainā “dzīvajam spēkam” neesot tik liela nozīme.  “Ir kaujas garam nozīme, motivācijai ir nozīme, – un tas ir galvenais,” skaidroja Slaidiņš. Tieši šī te Rietumu “gudrā kaujas tehnika” un munīcija noteikti izspēlēšot galveno trumpi šajā sadursmē – karā Ukrainā.

“Protams, šīs iekārtas apkalpo cilvēki. Un kāds ir šis apmācību līmenis…Tur ir ļoti daudz komponentu, kas veido šo visu. Jā, bet priekš uzbrukuma iesaistīties kaujās pilsētvidē, protams, tas būtu neprāts, jo krievi ir daudz vairāk. Tādēļ ir jāsadala pretinieka spēki – jādara viss, lai viņš justos nekomfortabli šajā kaujas laukā,” tā TV24 raidījumā komentēja NBS majors Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka Ukrainā pašlaik karo ap 400 000 Krievijas pilsoņu, liecina Ukrainas militārā izlūkdienesta aplēses. Šo spēku tīri militārajā komponentē ir aptuveni 370 tūkstoši karavīru, tā valsts televīzijā Kijivā sacīja militārā izlūkdienesta vadītājs Kirilo Budanovs.

Ukrainā dislocēti arī apmēram 20 tūkstoši Krievijas Nacionālās gvardes locekļu. Vēl aptuveni 7000 karotāju ir no privātiem grupējumiem, tostarp no Jevgeņija Prigožina vadītās algotņu grupas “Vagner”. Budanovs sacīja, ka Krievijas vienībās ir ļoti maz ārzemnieku. Viņš atzina, ka Krievija necentās iesaistīt kaujās ārzemniekus, bet mēģināja kompensēt savus dzīvā spēka zaudējumus Ukrainā ar cietumniekiem.

Ukrainas militārā izlūkdienesta analītiķi uzskata, ka Krievijas spēkiem pašlaik nav pietiekama personāla, lai veiktu liela mēroga ofensīvas, un tie gatavojas aizstāvēt iekarotās teritorijas. Ne Krievija, ne Ukraina nesniedz ziņas par savu karavīru skaitu vai saviem dzīvā spēka zaudējumiem šajā bruņotajā konfliktā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.