Dabā
Zaļā dzīvošana

Ģimeņu dienās zoodārzā nedēļas nogalē īpaša uzmanība pūcēm1

Publicitātes foto. Kolāža – la.lv

Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā risināsies jau šajā nedēļas nogalē – 12. un 13. maijā. Šoreiz uzmanības centrā naktsputni – pūces.

Lai vairāk uzzinātu par šiem neparastajiem lidoņiem, Baložu mājā, kas atrodas pie Latvijas pūču ekspozīcijas, gan sestdien, gan svētdien no plkst. 12.00-16.00 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca “Pūču pasaules noslēpumi”. Tajā pētīs, kādas ir pūces, kur tās dzīvo un ko ēd.

Vai zināt, cik labi šie putni spēj grozīt galvu? Kāpēc tiem ir tik lielas acis? Kāpēc pūces tik klusi lido? Uz šiem un vēl daudziem neskaitāmiem jautājumiem tiks meklētas atbildes spēlējot spēles, risinot uzdevumus, klausoties pūču balsis un lūkojoties mikroskopos.

Sīkāk par biļetēm lasīt šeit

Zoodārzs arī informē, ka pavasarī viens savainots ronēns no Ventspils piekrastes nonāca zoodārza karantīnā. Nu mazais ir brūci saārstējis. Par to, ka tā bijusi, liecina vien tumšāka švīka uz kakla. Pirmdien ronīte no karantīnas pārcēlās uz jaunu un plašu baseinu blakus pieaugušajiem roņiem. Pirmajā brīdi gan dzīvnieks jutās nedaudz apmulsis, taču jau itin ātri apjauta jaunās mājvietas ērtības un plašumu. Tagad viņu var apskatīt arī apmeklētāji. Šā gada pavasaris bija labvēlīgs pelēkajiem roņiem un zoodārzā nonāca tikai viens savainots mazulis. Bet jau vairāk nekā 10 gadus par novārgušajiem ronēniem, kuri zoodārzā nonākuši no savvaļas, rūpējas Ventspils pilsēta.

Publicitātes foto. Rīgas zooloģiskais dārzs

Jaunajā Terārija ēkas ekspozīcijā mītošjai surikatu saimei pirms pāris mēnešiem piedzima divi delverīgi mazuļi. Nu jau tie būs sasnieguši pieaugušo izmērus, un surikatēnus vairs nevarēs atšķirt no pieaugušajiem bara locekļiem.

Agrā pavasarī terārija ēkas jaunajā ekspozīcijā uz zemes (parasti ligzdo koku dobumos!) ligzdu ierīkoja papagaiļi sarkanastes žako, un tiem laimīgi izdevās izperēt savu mazuli. Ja sākumā baltais un nesaprotamais pūku kamoliņš nemaz nelīdzinājās papagailim, tad tagad neviens vairs neapšauba viņa izcelsmi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Līdz šim siltākā diena šogad! Laika prognoze trešdienai
1 diena
IP
Ilze Pētersone
Dabā
Bitenieki jūtas bezspēcīgi. Kas apturēs bišu slepkavas? 4
1 diena
LE
LETA
Dabā
Zinātnieks pieļauj, ka Latvijā ziemas teju izzudīs 2
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
15 stundas
LE
LETA
Dabā
Beidzot plus 20 grādi. Taču diena būs vējaina
13 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
12 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē 2
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
12 stundas