Skatītājs jautā: Kāpēc Lukašenko apgalvo, ka Latvija ir agresora valsts, pret kuru varētu vērst uzbrukumu? 69

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” saņemts zvans no skatītāja, kurš ir neizpratnē par Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko teikto, ka Latvija ir agresora valsts, pret kuru varētu vērst kādu uzbrukumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Traģēdija: iet bojā pusotru gadu veca meitenīte, jo tēvs viņu aizmirsis automašīnā
Lasīt citas ziņas

Ziņu portāls “Wion” vēsta, ka Lukašenko izteikumi 17.augusta intervijā bija vērsti pret Poliju, Lietuvu un Latviju. Viņš sacīja: “Ja agresija pret mūsu valsti tiks uzsākta no Polijas, Lietuvas, Latvijas puses, mēs nekavējoties atbildēsim ar visu, kas mums ir,” viņš sacīja

“Mēs nekavēsimies. Mēs atturēšanai izmantosim visu savu ieroču arsenālu,” viņš sacīja un piebilda, “mēs šeit neievedām kodolieročus, lai kādu nobiedētu.”
CITI ŠOBRĪD LASA

Baltkrievija ieguva kodolieročus no Krievijas. “Te ir taktiskie kodolieroči, nevis stratēģiskie. Tāpēc mēs tos izmantosim nekavējoties, tiklīdz pret mums tiks uzsākta agresija.”

Baltkrievija bija viena no retajām valstīm, kas aktīvi atbalstīja Krieviju tās iebrukuma Ukrainā 2022. gadā. Lai gan tā vēl nav piedalījusies karā, pēdējā gada laikā notikušās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības ir radījušas bažas.

Drošības situācija Austrumeiropā ir bijusi nestabila, jo divas Baltkrievijas ziemeļu kaimiņvalstis — Polija un Lietuva — ir bijušas piesardzīgas pret “Vagner” karaspēku, kas pašlaik atrodas Minskā pēc neveiksmīgā apvērsuma pret Putinu Krievijā.

NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš norāda, ka viņa izteikumi noteikti varētu būt saistīti ar NATO paplašināšanos un karaspēka izvietošanu robežu tuvumā.

Runā viņš daudz un nevar saprast, ko viņš lieto. Vienu dienu viņš saka tā, otru dienu tā. Lai viņš runā,” uzsver J.Slaidiņš.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.