Skolēni iepazīst farmaceita darbu “Mēness aptiekās” visā Latvijā 1

Šodien Latvijā mīlētākā farmācijas zīmola aptiekās vairāk nekā 40 skolēni iepazinās ar farmaceita un farmaceita asistenta nozīmīgo darbu, kas tik svarīgs, lai iedzīvotāji jebkuros apstākļos saņemtu padomu veselībai, farmaceitisko aprūpi, zāles un citas medicīnas preces. Karjeras izglītības programmas “Ēnu diena” ietvaros ēnot farmaceitus skolēni šodien bija ieradušies “Mēness aptiekās” Rīgā, Jūrmalā, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Liepājā, Aizputē, Siguldā, Smiltenē, Ludzā, Rēzeknē, Maltā, Daugavpilī u.c.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

“Farmaceitikā aprūpe ir tik daudzveidīga, un mēs “Mēness aptiekā” pirms ēnu dienas papildus savam ikdienas darbam vienmēr kopīgi pārdomājam, par ko sīkāk pastāstīt skolēniem, kuri izvēlējušies šodien būt kopā ar mums aptiekā. Interese par mūsu darbu šogad ir liela. Esam mīlētākā zīmola aptieka farmācijā, mūsu uzņēmums ieguvis arī starptautisku labākās darba vietas sertifikātu, mums ir bagātīga pieredze, un katru ēnotāju mēs sagaidām ar lielu prieku. Daloties pieredzē, ceram, ka kādus no viņiem tuvākajos gados  varēsim uzņemt jau kā savus jaunos kolēģus, kuri būs gatavi rūpēties par Latvijas iedzīvotāju veselību,” saka “Mēness aptiekas” farmaceite un aptiekas vadītāja Anastasija Kobzara. Viņas vadītajā “Mēness aptiekā”, kas atrodas pašā Rīgas centrā Stacijas laukumā 4, šodien jau otro gadu ar profesiju sīkāk iepazinās Rīgas Raiņa vidusskolas 12. klases skolniece Alise Giņeviča. Viņa profesiju dzīvei ir izvēlējusies un pēc vidusskolas beigšanas turpinās mācības medicīnas koledžā, apgūstot farmaceita asistentam vajadzīgās zināšanas. “Mani iedvesmo tas, cik daudz farmaceiti un farmaceita asistenti zina par zālēm, kā prot konsultēt tik dažādus klientus. Man patīk darba vide šajā aptiekā, tādēļ nolēmu ēnu dienai te pieteikties jau otro reizi, lai vēl papildinātu izpratni par to, kas farmaceita darbā nozīmīgākais. Cītīgi turpinu mācīties ķīmiju, bioloģiju, arī matemātiku, lai pēc tam varētu sekmīgi apgūt profesiju un strādāt aptiekā.”

“Esmu sākusi domāt par profesiju medicīnā. Tagad zinu, ka tieši farmaceiti vienmēr ir sasniedzami nozīmīgām konsultācijām par veselību, un tieši viņi par zālēm zina visvairāk, tādēļ mums visiem ir tik vajadzīgi. Aptiekā redzētais un uzzinātais ļoti ieinteresēja. Tagad saprotu, ka saruna ar farmaceitu aptiekā var palīdzēt būt mums veseliem, bet par profesijas izvēli domāt man vēl ir laiks,” saka Rīgas Pļavnieku pamatskolas  7. klases skolniece Anete Pastare.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.