“Skolotāju trūkums nozīmē Latvijas atpalicību uz nākamajiem 15 gadiem!” norāda Štokenbergs 67

“Ja mums skolās joprojām tiek filozofēts, vai būs skolotāji, kuri strādās, tā ir katastrofa,” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” komentāru sniedz politikas vērotājs Aigars Štokenbergs.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Tā ir Latvijas atpalicība uz turpmākajiem 15 gadiem. Var grozīties un veikt viedās reindustrializācijas, bet bez tā kvalificētā darbaspēka nekas te nenotiks.

Kas ir kvalificēts darbinieks?

“Kā vienkāršs uzņēmējs, es sagaidu, ka ir vienkāršas metodes, kā šos darbiniekus atrast – trīskāršo algu, iedod 3000 algu tiem fizikas, bioloģijas, ķīmijas pasniedzējiem – tas maksās krietni lētāk nekā Latvijas atpalicība,” viņš uzskata.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau iepriekš ziņots, ka “lai uzturētu ģimeni ar diviem bērniem Rīgā, pieaugušajam būtu jāpelna ap 2000 eiro mēnesī “uz rokas”,” tā TV24 raidījumā “Naudas cena” sacīja bijušais Saeimas deputāts Reinis Znotiņš.

Viņš norāda, ka izmaksas reģionos un Rīgā atšķiras – piemēram, nekustamā īpašuma cenas, īres izmaksas utt.

“Šie faktori ir jāņem vērā, salīdzinot izmaksas arī ar citām valstīm,” Znotiņš skaidro.

Bijušais Saeimas deputāts uzsver, ka viņam ir grūti iedomāties, kā Rīgā, ņemot hipotekāro kredītu, ar vienu automašīnu uz mājsaimniecību, bērniem, kas jālaiž skolā, augsto inflāciju, enerģētikas cenām, var nosegt visas šīs izmaksas, ja atalgojums ir zem 2000 eiro.

“Es domāju, ka tas būtu tāds objektīvi minimālais līmenis Rīgā, cik būtu jāsaņem,” viņš saka, piebilstot, ka reģionos šī summa varētu būt mazāka, jo attiecīgi ir zemākas izmaksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.