Arno Jundze.
Arno Jundze.
Foto: Karīna Miezāja

“Pret skolotājiem valstī stingrākas prasības nekā pret Saeimas deputātiem,” Jundze saka, ja paša bērni vēl ietu skolā, viņš ļoti uztrauktos 39

“Es smejos par tiem, kuri saka, ka skolotājam jāstrādā idejas vārdā, es domāju, ka visi tie cilvēki paši var pamēģināt pāris gadus pastrādāt idejas vārdā un paskatīties, kā tas ir,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli izsaka Arno Jundze, rakstnieks, kultūras žurnālists, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

“Pret skolotājiem valstī stingrākas prasības nekā pret Saeimas deputātiem gan izglītības ziņā, gan daudzās citās jomās. Tas atalgojums ir tāds, kāds ir, pats esmu beidzis pedagoģijas fakultāti, strādājis skolā, nedarīšu to nekādos apstākļos vairs, es nezinu, kam ir jānotiek, lai es atgrieztos tur,jo visa šī sistēma vispār neveicina ne radošumu, ne vēlmi izpausties,” Jundze norāda.

Viņš uzskata, ka pašā izglītības sistēmā ir daudz nepilnību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir bijuši visādi interesanti izglītības ministri ar interesantām idejām, kuras, ja realizētu, mēs vispār sēdētu peļķē ar planšetēm, labi, ka valsts toreiz bija tik gudra un visiem bērniem nenopirka planšetes, jo tās šodien vispār neviens nelieto.

Ja es būtu tētis skolēnam mazam, es par šo visu ļoti uztrauktos šobrīd. Mani biedē nevis tas, kas notiks ar citu tautību bērniem, bet latviešu, ja, piemēram, tagad latviešu skolā parādīsies angļu valodas skolotāja, kura runā ar ļoti greizu krievu akcentu, un bērniem tādā veidā būs jāapgūst angļu valoda.

Es gribētu,lai groza to izglītības sistēmu, kā grib, bet nepasliktina izglītības līmeni pamatnācijai un nedzen mūsu bērnus purvā!” Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs aicina.

Preses klubs Projektu “Preses klubs” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par raidījuma “Preses klubs” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.