Ekrānuzņēmums/Twitter

Šlesera piketam aicinājumos atlaist Saeimu pievienojušies ap 1000 cilvēku 89

Apmēram 1000 cilvēku šovakar pulcējušies laukumā pie Rīgas pils, lai kopā ar opozīcijas politiķa Aināra Šlesera partiju “Latvija pirmajā vietā” (LPV) iestātos par Saeimas atlaišanu, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Šlesera partijas atbalstītājiem piebiedrojušies arī citu lielāku un mazāku opozīcijas partiju līdzgaitnieki.

Sanākušie tur rokās Latvijas karogus, “Stabilitātei” karogus, “Tautai varas spēks” karogus, kā arī Jaunlatviešu apvienības karogus. Piketā novēroti arī Latvijas Krievu savienības politiķi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākums iesākās ar Latvijas Valsts himnu, pēc kā Šlesers skandināja aicinājumus atlaist Saeimu. Šādiem aicinājumiem pievienojās arī klātesošie, to skandinot kā saukli. Klātesošie tika informēti, ka, ja Saeima netiks atlaista, LPV un “Stabilitātei” apbraukās pašvaldības, lai savāktu parakstus par Saeimas atlaišanu.

Savā uzrunā Šlesers kritizēja medijus par patiesības neatainošanu un vēlmi padarīt vakardienas Saeimas sēdi par farsu. Cilvēki šādu kritiku uzņēma ar ovācijām.

Sanākušo starpā ir daudz krievvalodīgo.

Kopumā pasākums norit mierīgi. Notiekošo uzrauga kārtības sargi.

Kā ziņots, šodien pie Rīgas pils notiek protesta akcija, gan prasot Saeimas atlaišanu, gan gatavojoties Saeimas atsaukšanas kampaņai.

Šlesers iepriekš atzinis, ka Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanai nepieciešamos ap 155 000 vēlētāju parakstus Satversme ļauj sākt vākt tikai no novembra, kad būs pagājis gads kopš 14.Saeimas darbības sākuma.

Tāpēc līdz tam opozīcijas politiķi – Šlesers un “Stabilitātei” Aleksejs Rosļikovs vēlas, lai Valsts prezidents izmanto citu, bet līdzīgu procedūru – rosina tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu. LPV un “Stabilitātei” līderi iepriekš pauda vēlmi, ka referendumu par parlamenta atlaišanu ierosinātu vai nu pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits, vai pēc stāšanās amatā jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Šlesers solīja, ka ar laiku visā Latvijā iedzīvotāji tiks pulcēti uz protesta akcijām.

Kā ziņots, opozīcijas politiķis iepriekš uzsvēris, ka Saeimas deputātiem ir nepieciešams jauns mandāts, tāpēc ir vajadzīgas ārkārtas vēlēšanas. Saeima ar savu bezdarbību esot pievīlusi savus vēlētājus.

Valdība un Saeima arī nespējot attīstīt valsts ekonomiku. “Tagad klāt arī nāk vērtību maiņas,” ko konservatīvi noskaņotie vēlētāji neatbalsta, sacīja LPV līderis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.