Šorttrekists Roberts Krūzbergs (pirmais no labās) Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Šorttrekists Krūzbergs Pekinas olimpisko spēļu 500 metru distancē kvalificējas B finālam 3

Pekinas ziemas olimpisko spēļu šorttreka sacensību 500 metru distancē Roberts Krūzbergs savā pusfinālā finišēja piektais, tomēr cita dalībnieka pārkāpuma dēļ spēja kvalificēties B finālam.

Sliktākie ēdieni un dzērieni, kas nodara vislielāko kaitējumu zobiem – zobārsts norāda, ka pirmajā vietā nav saldumi
“Bez dūres bērna virzienā nevarēja iztikt?” Nila Ušakova publiskotā Māmiņu dienas fotogrāfija radījusi apjukumu 28
Onkologi nosauc pārtikas produktus, kurus būtu tūlīt jāpārtrauc lietot uzturā, ja grib izvairīties no vēža 83

Plkst.14.09 un plkst.14.14 gaidāms attiecīgi B un A fināls. Tiešraidē to rādīs Latvijas Televīzijas 7.kanālā.

Krūzbergs ar 34.numuru startēja pirmajā pusfinālā, kur piecu sportistu konkurencē finišēja pēc 41,89, ieņemot pēdējo vietu, kas viņam neļāva kvalificēties nevienam no fināliem. Skrējienā uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Konstantīns Ivļevs.

Otrā pusfinālā tiesneši par pārkāpumu sodīja 1500 metru distancē triumfējušo Hvanu Dehonu no Dienvidkorejas, bet A finālā tika iecelts kanādietis Stīvens Dibuā.

Tādējādi atbrīvojās vieta B finālā, kuru tagad ieņem Krūzbergs.

A finālā startēs pieci sportisti, bet B finālā četri šorttrekisti.

Pēc noteikumiem katrā pusfinālā pirmās un otrās vietas ieguvējs kvalificējas A finālam un turpina cīņu par medaļām, savukārt katra pusfināla trešās un ceturtās vietas ieguvējs B finālā cīnās par 5.-8.vietu.

Jau vēstīts, ka svētdien notikušajā ceturtdaļfinālā Krūzbergs savā slidojumā finišēja trešais piecu sportistu konkurencē. Tomēr viņam bija otrs ātrākais laiks starp trešo vietu ieguvējiem četros ceturtdaļfinālos, kas ļāva viņam kvalificēties pusfinālam.

Priekšsacīkstēs Krūzbergs savā slidojumā ieņēma trešo vietu, bet spēja kvalificēties sacensību ceturtdaļfinālam, uzrādot labāko laiku no automātiski ceturtdaļfinālu nesasniegušajiem sportistiem.

Sacensības uzsāka 32 atlēti, bet ceturtdaļfinālā startēja 20 labākie.

Krūzbergs ir spēļu debitants. 1000 metru distancē Pekinas olimpiskajās spēlēs viņš ieņēma 20.vietu, bet 1500 metru distancē ierindojās 26.vietā.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.