Šveice pārliecinoši uzvar Turciju un izdara nopietnu pieteikumu astotdaļfinālam 0

Šveices futbola izlase svētdien Baku Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē ar 3:1 (2:0) uzvarēja Turciju, izdarot nopietnu pieteikumu iekļūšanai astotdaļfinālā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Šveices izlases labā divus vārtus guva Džerdans Šačiri un vienreiz izcēlās Hariss Seferovičs, bet Turcijai atzīmējās Irfans Dzans Kavedzi. Šveiciešiem visos trīs vārtos asistēja Stīvens Cūbers.

A apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Itālija, pa četriem punktiem bija Velsai un Šveicei, bet Turcija palika bešā. Itālija un Velsa nodrošinājušas vietu astotdaļfinālā, kā arī ļoti labas cerības spēlēt izslēgšanas turnīrā ir Šveicei.

Maču enerģiskāk sāka turki, turpretī pirmos vārtus guva pretinieki. Spēles sestajā minūtē pēc Brīsa Embolo ievadītas saspēles precīzi no soda laukuma robežas sita Seferovičs.

Turki centās atgūt ofensīvu, taču viņu uzbrukumi nebija sekmīgi. Turklāt 25.minūtē Šačiri ar tālu un spēcīgu sitienu iegrieza bumbu vārtos – 2:0. Pāris minūtes vēlāk spriganais Šačiri pēc ātra sprinta nonāca uzbrukuma smailē un sita pa vārtiem, taču bumbu lidoja mērķim garām.

Vairākās epizodēs šveiciešu glāba vārtsargs Jans Zommers, kurš 33.minūtē neitralizēja Merta Mildira īpaši bīstamu sitienu. Tuvojoties puslaika beigām, Zommers atvairīja arī nākamo Mildira sitienu vārtu taisnstūrī.

Mača 60.minūtē nedaudz garām stabam sita Seferovičs, bet pāris minūtes vēlāk ar izcilu precīzu tālsitienu 1:2 panāca Kavedzi. Turki metās uz priekšu, tomēr 68.minūtē pretuzbrukumā Šačiri pēc piespēles no kreisās malas panāca 3:1.

14 minūtes pirms pamatlaika beigām Granits Džaka izpildīja brīvsitienu un trāpīja pa vārtu stabu. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un Šveices izlase svinēja svarīgu uzvaru.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.