Laukos
Atpūta

Tagad varēs neuztraukties, ka karte nozudusi. Viss, kas jāzina par makšķerēšanas e-kartes izveidošanu1


Topošais makšķernieks Dzintars Visockis ar zeltaino Rāznas skaistuli.
Topošais makšķernieks Dzintars Visockis ar zeltaino Rāznas skaistuli.
Foto no J. Kupras arhīva

Aldis Sāvičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Tagad makšķerēšanas cienītājiem pieejamas vienas dienas un viena mēneša makšķerēšanas kartes. Līdz ar to Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) makšķerniekiem piedāvā nu jau četru veidu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes – vienai dienai, vienam mēnesim, trim mēnešiem un gadam.

Jauno makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu vienas dienas kartes cena būs 1,50 eiro, bet viena mēneša kartes cena – 5,00 eiro. Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes vienai diena un vienam mēnesim būs nopērkamas tikai elektroniski vietnēs www.makskeresanaskarte.lv, www.manacope.lv, kā arī mobilajā lietotnē “Mana cope”.

Īstermiņa kartes ir labs risinājums kā makšķerniekiem, kuri nemakšķerē regulāri, tā ģimenēm ar bērniem, kas brīvdienas pavada pie ūdeņiem, un arī ārvalstu viesiem, kuri Latvijā uzturas samērā neilgu laiku. Drukātajām makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartēm cena paliek nemainīga: gada karte maksā 14,23 eiro, trim mēnešiem – 7,11 eiro.

Līdztekus šīm izmaiņām LLKC piedāvā vēl kādu jaunumu – drukāto makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu digitalizāciju.

“Šāda pakalpojuma ievešanu makšķernieki lūdza jau sen, jo iepriekš situācijās, kad drukātā makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte tika pazaudēta vai sabojāta, to nebija iespējams atjaunot, un makšķernieks bija spiests iegādāties karti vēlreiz.

Tagad, veicot dažas vienkāršas darbības, ir iespēja drukātu karti pārvērst elektroniskā un neuztraukties, ka kartes dati varētu pazust,” skaidro Agnese Neimane-Jordane, LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītāja.

Saistītie raksti

Kartes digitalizācijas pakalpojums pie­ejams mājaslapā www.makskeresanaskarte.lv. Makšķernieki, ievadot drukāto karšu informāciju un pievienojot tās foto, var pārvērst to elektroniskā formātā, tādējādi iegūstot visas elektronisko makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu priekšrocības.

Proti, nav jābaidās, ka mehānisku bojājumu gadījumā karte vairs nav izmantojama un atjaunojama, kā arī, dodoties makšķerēt, karti var neņemt līdzi. Jāatceras vien kartes numurs, ko nosaukt inspektoram pārbaudes brīdī.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
13 stundas