Foto: EPA/SCANPIX

“Tas ir mūsu pašu interesēs. ES pēc iespējas ātrāk jāpieņem lēmums par Ukrainas atbalsta instrumentu un Ukrainas atbalsta fondu saskaņā ar Eiropas miera mehānismu,” uzsver Kariņš 110

Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) mudināja iepirkt Ukrainai vajadzīgo munīciju no valstīm ārpus bloka, lai varētu piegādāt Ukrainai solīto vienu miljonu lādiņu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Briselē pirmdien Kariņš piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē, kurā dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par Krievijas agresiju pret Ukrainu, kā arī apsprieda situāciju Tuvajos Austrumos.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka Ukrainai nepieciešams līdzīgi domājošo demokrātiju nedalīts atbalsts, lai tā spētu sevi aizstāvēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas ir mūsu pašu interesēs. ES pēc iespējas ātrāk jāpieņem lēmums par Ukrainas atbalsta instrumentu un Ukrainas atbalsta fondu saskaņā ar Eiropas miera mehānismu, lai nodrošinātu turpmāku palīdzību Ukrainai,” sanāksmē uzsvēris Kariņš.

Padomes sākumā ministru diskusijai tiešsaistē pievienojās Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. Viņš rosināja gaidāmajā ārkārtas ES līderu sanāksmē, Eiropadomē, pieņemt lēmumu par 50 miljardu eiro finansiālu atbalstu kā labāko drošības garantiju Ukrainai, aicinot saprast, ka no šiem lēmumiem ir atkarīgs, cik ilgi turpināsies Krievijas īstenotais karš.

Viedokļu apmaiņā par risinājumu konfliktam Tuvajos Austrumos Kariņš atkārtoti uzsvēra aktīvas ES lomas nozīmi konflikta risināšanā ciešā sadarbībā ar reģiona valstīm un starptautiskajiem spēlētājiem. Tas palīdzētu novērst plašāku konflikta eskalāciju un rastu veidus, kā iedzīvināt ilgtspējīgu mieru reģionā ar divu valstu risinājuma palīdzību.

Sanāksmē notika arī ES dalībvalstu ārlietu ministru tikšanās ar Izraēlas, Palestīniešu pašpārvaldes, Ēģiptes, Saūda Arābijas, Jordānijas ārlietu ministriem un Arābu Valstu līgas ģenerālsekretāru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.