Teterovskis: Gaidu, kad būs Brāļu Kokaru iela. Ceru, ka ne kaut kādā jaunajā mikrorajonā 56

Rīgā ar plašu pompu pirms dažām dienām notika vērienīga ielu nosaukumu maiņa. Šajā sakarā viedoklis ir arī diriģentam Intam Teterovskim – viņu interesē, kādus nosaukumus ieguvušas “jaunās” ielas, kur varēja redzēt plānus, kādos grasījās šīs ielas nosaukt, vai kaut ko nav palaidis garām, viņš vaicāja TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

“Mani tas neinteresē! Es tikai dzirdēju, ka būs. Joprojām es gaidu, es esmu ar visādiem domes sasaukumiem runājis un vaicājis, kad Rīgā beidzot būs brāļu Kokaru iela?” loģiski vaicā populārais diriģents.

“Mēs esam nacionāla valsts, mums vajag to mūsu skaisto kultūras atzaru kaut kādā veidā pacelt!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Citi raidījuma diskusijas viesi aicina būt pacietīgam un skatīties nākotnē, ka Rīgā būs daudz jaunu mikrorajonu un daudz jaunu ielu tajos.

Brāļus Kokarus godina Mežaparka estrādē

Rīgas dome nolemj pārdēvēt Maskavas un vēl vairākas ielas galvaspilsētā

Rīgas dome trešdien nolēma pārdēvēt Maskavas ielu un vēl vairākas ielas galvaspilsētā. Maskavas ielu nolemts pārdēvēt par Latgales ielu, kas vēsturiski jau bijis šīs ielas nosaukums.

Pašlaik Rīgā esošo Latgales ielu nolemts pārsaukt Jāņa Klīdzēja vārdā. Klīdzējs bija latviešu rakstnieks un dzejnieks no Latgales, pēc viņa romāna “Cilvēka bērns” motīviem uzņemta populārā režisora Jāņa Streiča tāda paša nosaukuma filma.

Savukārt nelielo Maskavas ielas sākumposmu no 13.janvāra ielas līdz Salu tiltam iecerēts pārdēvēt par Lastādijas ielu. Tas tiekot darīts iedzīvotāju drošības dēļ, “lai operatīvajiem dienestiem nebūtu kļūdaini izsaukumi uz iepriekšējām adresēm”.

Dome arī nolēma Puškina ielu pārdēvēt par latviešu valodnieka Kārļa Mīlenbaha ielu, Savukārt Lomonosova iela pārdēvēta par pirmās sievietes Latvijas valdībā – izglītības ministra biedres, Latgales latviešu kongresa rīkotājas, Latgales zemes padomes sekretāres, Tautas Padomes locekles un Satversme sapulces deputātes Valērijas Seiles ielu.

Reklāma
Reklāma

Domes deputāti atbalstīja arī Gogoļa ielu par latviešu žurnālistes, izdevējas un sabiedriskās darbinieces Emīlijas Benjamiņas ielu.

Tipogrāfijas ielu nolemts pārdēvēt par Augusta Spariņa ielu. Augusts Spariņš kā militārists, lidotājs piedalījās Bermonta armijas izdzīšanā no Pārdaugavas. Spariņš ir Lāčplēša ordeņa kavalieris. Viņš esot dzimis un dzīvojis Torņakalnā, netālu no pašreizējās Tipogrāfijas ielas.

Ļermontova iela tika pārdēvēta par latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa ielu, bet Turgeņeva iela – pārdēvēta par latviešu gleznotāja Vilhelma Purvīša ielu.

Kā domes sēdē skaidroja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA), ielu pārdēvēšana pašvaldībai izmaksāšot aptuveni 80 000 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.