Džims Akosta.
Džims Akosta.
Foto; LETA/REUTER

Tiesnesis liek Baltajam namam atjaunot CNN reportiera caurlaidi 0

ASV tiesnesis piektdien licis atjaunot Baltajam namam telekanāla CNN reportiera Džima Akostas preses akreditāciju, noraidot ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas lēmumu atsaukt viņa caurlaidi iekļūšanai ēkā, ziņo CNN.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Apgabala tiesneša lēmums ir pagaidu ierobežojošs rīkojums, un tiesa uzsvēra, ka pagaidu lēmums nenozīmē, ka Tramps būtu pārkāpis Konstitūcijas Pirmo papildinājumu, kurā iekļauti stingri preses brīvības nosacījumi.

Tiesnesis sacīja, ka visticamāk ir pārkāptas žurnālista tiesības uz lietas taisnīgu izskatīšanu un ka plašāka lietas argumentācija tiks sniegta vēlāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Akostam caurlaide tika atņemt pēc tam, kad viņam preses konferencē Baltajā namā izraisījās strīds ar Trampu un viņš attiecās atdot mikrofonu Baltā nama darbiniecei.

Lielie ASV mediji – gan konservatīvais telekanāls “Fox News”, gan liberālais tīmekļa medijs “Buzzfeed” – atbalstīja CNN vēršanos tiesā.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa piektdien paziņoja, ka “reaģējot uz tiesas lēmumu, mēs uz zināmu laiku atjaunosim šī reportiera pastāvīgo caurlaidi”.

Viņa gan atstāja atklātu jautājumu par to, ka Akostam pieeja varētu tikt liegta vēlāk, un norādīja, ka tiks ieviesti jauni noteikumi, lai garantētu godīguma un kārtības ievērošanu preses konferencēs.

Trampa attiecības ar CNN un Akostu jau labu laiku ir saspringtas. Prezidents telekanālu, kas viņu mēdz atspoguļot negatīvā gaismā, dēvē par “viltus ziņām” un “tautas ienaidniekiem”.

Baltais nams aizstāvēja savu rīcību, sakot, ka CNN ir aptuveni 50 akreditēti reportieri un ka vēršanās pret Akostu bijusi proporcionāla.

Administrācijas juristi gājuši vienu soli tālāk un skaidro, ka tā var lemt par viena vai otra žurnālista akreditāciju, vadoties pēc saviem kritērijiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.