SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 92

Mediji: Sprādzienu BAM tunelī krievi izmeklē kā teroraktu

No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga” 243
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
Lasīt citas ziņas


Sprādzienu Baikāla-Amūras maģistrāles (BAM) garākajā tunelī Krievijas varasiestādes atzinušas par teroraktu, piektdien vēsta krievu mediji.

Pēc ugunsgrēka Severomuiskas tunelī pret “nenoskaidrotām personām” ierosināta krimināllieta par terorismu, atsaucoties uz avotu, kas informēts par izmeklēšanas gaitu, vēsta laikraksts “Kommersant”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākotnēji noskaidrots, ka degvielas cisterna aizdegusies zem vagona novietota spridzekļa eksplozijas rezultātā, pavēstījis avots.

Kā ziņots, ceturtdien Severomuiskas tunelī Burjatijā noticis sprādziens, un ukraiņu mediji, atsaucoties uz avotiem, vēsta, ka to sarīkojis Ukrainas Drošības dienests.

“Faktiski tas ir vienīgais nopietnais dzelzceļa savienojums starp Krieviju un Ķīnu. Un tagad šis maršruts, ko Krievija cita starpā izmanto militārām piegādēm, ir paralizēts,” sacījis viens no avotiem. Viņš norādījis, ka sprādziens ir kārtējā veiksmīgā Ukrainas Drošības dienesta īpašā operācija, taču dienests oficiāli nav sniedzis nekādus komentārus.

Tikmēr krievu propagandisti sākotnēji apgalvoja, ka preču vilciena ugunsgrēku izraisījis “kabeļu tīkla īssavienojumu”.

Tikmēr “Telegram” kanāls “Baza” ziņo, ka bijuši vismaz divi sprādzieni.

Pirmā eksplozija notikusi brīdī, kad tunelī iebraucis 50 vagonu sastāvs, kurā cita starpā bijusi 41 cisterna ar dīzeļdegvielu un trīs cisternas ar aviācijas degvielu.

Sprādziena rezultātā izdegušas pirmās 16 cisternas, bet 20. un 22. cisternai konstatētas sūces. No tuneļa izdevies izvest 14 vagonus, taču pārējie vagoni palikuši tunelī, jo stipri bojāts sliežu ceļš, kuru turklāt applūdinājusi izlijusī degviela, vēsta “Baza”.

Vēlāk tajā pašā rajonā sprādzienā cietis vēl viens vilciena sastāvs. Šīs eksplozijas rezultātā izdegušas četras degvielas cisternas.

Foto: Telegram/ ekrānuzņēmumi no video

Polija pārņem NATO patrulēšanas Baltijas valstu gaisa telpā atbalsta misiju no Emari

Polija piektdien no Spānijas pārņēma NATO patrulēšanas Baltijas valstu gaisa telpā atbalsta misiju no Emari gaisa spēku bāzes Igaunijas ziemeļrietumos, paziņoja Igaunijas Aizsardzības ministrija.

Polijas Gaisa spēku kontingents misiju Baltijas valstu gaisa telpā veiks ar iznīcinātājiem F-16.

Jau vēstīts, ka NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju no Zokņu aviobāzes Lietuvā ceturtdien no Itālijas pārņēma Beļģija un Francija.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic no 2004.gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Kopš 2004.gada patrulēšana notiek no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

Krievijai turpinot karu Ukrainā, Baltijas valstīs izvietotie sabiedroto iznīcinātāji ne tikai reaģē uz Krievijas militāro lidaparātu nelikumīgu ielidošanu Baltijas valstu gaisa telpā, bet arī patrulē gaisa telpā Krievijas un Baltkrievijas robežas tuvumā.

Reaģējot uz Krievijas visaptverošo iebrukumu Ukrainā NATO kopš marta ir pastiprinājusi gaisa telpas aizsardzību, palielinājusi karavīru un iznīcinātāju skaitu.

Iznīcinātāji “Eurofighters”
Foto. EPA/ABIR SULTAN

Somija un Krievija izbeidz vienošanos par pārrobežu sadarbību

Somija izstājusies no vienošanās ar Krieviju par pārrobežu sadarbību, atbildot uz Maskavas lēmumu izstāties no vienošanās, paziņoja Somijas valdība.

Somijas izstāšanās no vienošanās spēkā stāsies nākamā gada 24.janvārī, kad beidzas pašlaik spēkā esošās vienošanās termiņš.

Dokumentā par izstāšanos no vienošanās norādīts, ka “līgums tika izbeigts pēc otras puses iniciatīvas, tādēļ atceļams ir tikai lēmums par līguma stāšanos spēkā”.

Somija un Krievija vienošanos par pārrobežu sadarbību parakstīja 2012.gadā. Līgumā abas puses apņēmās “stiprināt pārrobežu sadarbību un attīstīt to uz vienlīdzības un savstarpēja izdevīguma pamata”, kā arī izstrādāt un ieviest ar teritoriālās attīstības stratēģiju, kā arī palielināt investīciju aktivitāti pierobežas teritorijās.

Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins rīkojumu par izstāšanos no pārrobežu sadarbības vienošanās ar Somiju parakstīja oktobrī. Krievijas Ārlietu ministrija par to informēja Somiju.

Novembrī Somija paziņoja, ka nelegālo migrantu no trešajām valstīm plūsmas palielinājuma dēļ līdz 13.decembrim tiek slēgti visi robežšķērsošanas punkti ar Krieviju, izņemot robežšķērsošanas punktu Vainikalā kravas vilcienu satiksmei.

Kopš augusta uz Somijas robežas no Krievijas krasi palielinājās patvēruma lūdzēju no Irākas, Sīrijas, Jemenas, Somālijas un citām Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm. Lielākajai daļai personu nav dokumentu, kas nepieciešami iekļūšanai Somijā. Kopš novembra sākuma tādu nelegālo migrantu skaits uz Krievijas-Somijas robežas pārsniedzis 600.

Somijas varasiestādes uzskata, ka Krievijas puse apzināti organizē migrantu plūsmu. Somijas premjerministrs Peteri Orpo paziņoja, ka Krievija “bez žēlastības izmanto trešo valstu pilsoņus”. “Šos cilvēkus stumj uz robežu un neielaiž atpakaļ,” Krievijas amatpersonu rīcību raksturoja Orpo.

Somijas un Krievijas robežpunkts Sallā, kas atrodas Somijas ziemeļos, 2023.gada novembrī.
Foto: AP/SCANPIX
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
TV24
Trampa draudi NATO ir radījuši bažas visā Eiropā, ka amerikāņu kodollietussargs drīzumā var tikt aizvērts
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Lasīt citas ziņas
TV24
Dmitrijs Gordons: Šodien Ukrainā tiek izlemts ne tik ļoti Ukrainas liktenis, cik pasaules iekārtas nākotne
Teologs: Krievija ļoti uzmanīgi klausās sarunas Rietumos
Tartu slimnīcā pacientu ērtībām izmanto navigācijas robotus vārdā Linda un Kalevs
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
Tartu slimnīcā pacientu ērtībām izmanto navigācijas robotus vārdā Linda un Kalevs
17:18
Teologs: Krievija ļoti uzmanīgi klausās sarunas Rietumos
16:53
Centies vairāk laika pavadīt vienatnē! Horoskopi 26. februārim
16:48
Veiksmīgās laulības skaitlis! Ko par pāra kopdzīvi liecina numeroloģiskā saderība?
TV24
Skaidrīte Ābrama: “Ar Navaļņija nogalināšanu, aiziešanu, aizgājusi arī pēdējā cerība, ka Krievijā varētu kaut kas mainīties uz labo pusi”
TESTS. Vai atpazīsti Latvijā ražotas preces vien pēc to iepakojuma?
TV24
Neviens pat nepamanīs, ja 7000 zinātnieku streikos. Viņi paņems koferīti un klusi aizbrauks, skaudrs ir Kalviņš
ASV un Lielbritānijas spēki veikuši jaunus uzbrukumus hutiešiem Jemenā
Centies vairāk laika pavadīt vienatnē! Horoskopi 26. februārim
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
“Galvām ir jāripo!” Mediju uzraugi un sabiedrība pieprasa vērtēt sabiedriskā medija publicēto cūku komiksu
Dārzs
Desmit ziedi, kas harmonizē, nomāc stresu un aizsargā
Krimināls
VIDEO. “Varēja redzēt, ka cilvēks ir labi “paņēmis”,” atjautīgs autovadītājs operatīvi reaģējis un palīdzējis policijai notvert dzērājšoferi
Tramps triumfē Dienvidkarolīnā: uzvara vairāk nekā pārliecinoša
Kokteilis
FOTO. “Es nevaru…” Ainars Mielavs pēc viena no koncertiem atklājis, kāpēc šobrīd neraksta jaunas dziesmas
Pētnieks: “Putins ļoti baidās no tautas revolūcijas, kādu mēs esam redzējuši citās valstīs”
TV24
Teterovskis: Gaidu, kad būs Brāļu Kokaru iela. Ceru, ka ne kaut kādā jaunajā mikrorajonā
Rietumi mēģināja sagraut Krievijas ekonomiku. Kāpēc tas nav izdevies?
TV24
Trampa draudi NATO ir radījuši bažas visā Eiropā, ka amerikāņu kodollietussargs drīzumā var tikt aizvērts
VIDEO. Sieviete grasās precēties ar MI radītu hologrammas vīrieti
TV24
Ministrs: Mūsu pašu iedzīvotāji varētu vairāk izvēlēties vietējā ražotāja medikamentus
“Viņa viņam bija nekas” – atklājas, ka divus gadus pazudušu meiteni nogalinājis pašas tēvs
“Optiskās ilūzijas” velojosla atkal jāmaina, jo cilvēki nemitīgi krīt
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
TV24
Smiltēns: Pat tantei ar gurķu burku ir sava loma valsts aizsardzības mehānismā
Februāra pēdējā svētdiena būs lielākoties mākoņaina, naktī pūtīs stiprs vējš
Kokteilis
VIDEO. Madonna dejotāja dēļ nokrīt no krēsla uzstāšanās laikā: viņas reakcija pārsteidz pūli