FOTO: Twitter/fredhutch Heivena Vilviča

Tikai sievietēm paredzēts SPA Vašingtonā. Vai transpersonas arī tiek ielaistas? 71

Transpersona Heivena Vilviča, kurai vēl nebija veikta dzimuma maiņas operācija, sūdzējusies, ka nav tikusi uzņemta SPA centrā, kas paredzēts tikai sievietēm. Viņai tika norādīts, ka iestāde paredzēta tikai bioloģiskām sievietēm, vēsta “Daily Mail“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Vašingtonas sieviešu SPA centram, kurā sievietes atrodas pilnīgi kailas, no tiesneša saņemts rīkojums uzņemt transsievietes pirms operācijas ar dzimumlocekļiem pēc tam, kad tika saņemta sūdzība, ka īpašnieks nav ļāvis transpersonai šo iestādi apmeklēt.

“Olympus Spa” mēģināja iesūdzēt tiesā Vašingtonas štata Cilvēktiesību komisiju pēc tiesneša pavēles mainīt noteikumus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Vašingtonas apgabaltiesa ir noraidījusi SPA centra iesniegto prasību. Klusā okeāna ziemeļrietumu štats ir viens no vairākiem apgabaliem, kur transpersonām ir atļauts izmantot dažādas iestādes.

Savā sākotnējā sūdzībā Vilviča sacīja, ka viņa ir transpersona, kas bioloģiski ir vīrietis un kurai nav veikta dzimuma maiņas operācija. Vilviča apgalvoja, ka 2020. gada janvārī viņa bija devusies uz SPA centru, taču tika diskriminēta. Viņa apgalvoja, ka “Olympus Spa” viņai teica, ka “transpersonas bez operācijas nav laipni gaidītas, jo tas var radīt neērtības citiem klientiem un darbiniekiem”.

2021. gada martā Vašingtonas štata Cilvēktiesību komisija nosūtīja SPA centra īpašniekam un prezidentam paziņojumu, kurā izklāstīta sūdzība par diskrimināciju. Komisija lūdza viņus atbildēt uz Vilvičas apgalvojumiem.

Viņi paskaidroja, ka SPA centrs ir ģimenei piederošs “tradicionālais sieviešu (korejiešu) spa”, un norādīja, ka uz noteiktām procedūrām ir nepieciešams doties pilnīgi kailam. Viņš rakstīja: “Mēs esam stingri pārliecināti, ka mūsu klientu un darbinieku drošībai, tiesiskajai aizsardzībai un labklājībai ir svarīgi, lai mēs ievērotu šo tikai sievietēm paredzētā noteikuma pielāgošanu.”

Abi arī sacīja, ka viņi ir kristieši, un minēja savu ticību kā iemeslu, kāpēc viņi nevēlējās SPA centrā uzņemt vīriešus. SPA centrs apstrīdēja Vilvičas apgalvojumus, norādot, ka nav pierādījumu, ka viņa kādreiz būtu vēlējusies iekļūt iestādē.

Taču Cilvēktiesību komisija piedāvāja izlīguma līgumu, lai izvairītos no kriminālvajāšanas. Izlīgumā tika noteikts, ka SPA centrs noņem visas norādes par “bioloģiskām sievietēm” un nodrošina darbiniekiem “iekļaušanas” apmācību.

Vilviča sociālajā tīklā “Facebook” lepojās ar saviem panākumiem: “Es to izdarīju! Es sadarbojos ar Vašingtonas štata Cilvēktiesību komisiju un panācu, ka “Olympus Spa” (galvenais sieviešu SPA šajā rajonā) mainīs savu politiku, lai atļautu visām, kas sevi identificē kā sievietes, piekļūt viņu sniegtajiem pakalpojumiem neatkarīgi no operācijas un dzimumorgāniem.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.