Ekonomika
Darbs un nauda

“Signet Bank” piesaista 10 miljonus “Sun Finance” obligācijās0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: EdijsPālens/LETA

Veiksmīgi noslēgusies pirmā “Signet Bank” organizētā obligāciju emisija – parakstīšanās uz “Sun Finance” grupas obligācijām.

Obligāciju emisijā “Sun Finance” grupa piesaistījusi investīcijas 10 miljonu eiro apmērā. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2021. gada 20. augusts, gada kupona likme – 11% ar kupona izmaksu reizi ceturksnī. Obligācijas tika piedāvātas “Signet Bankas” klientiem un institucionāliem investoriem ar minimālo ieguldījumu apjomu 50 000 eiro katram investoram slēgta piedāvājuma veidā.

“Sun Finance” grupa ir viens no straujāk augošajiem patēriņa kreditētājiem Eiropā, kas šobrīd darbojas piecās valstīs – Dānijā, Kazahstānā, Polijā, Latvijā un Meksikā. Pateicoties datu analīzē balstītai pieejai un jaunāko tehnoloģiju izmantošanai, kā arī spēcīgai akcionāru bāzei un pieredzējušai vadības komandai, grupa īsā laika periodā ir spējusi izveidot apjomīgu un kvalitatīvu kredītportfeli, kas šī gada jūlija beigās sasniedza 85 milj. EUR.

Ar obligāciju emisijas palīdzību piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti tālākas kredītportfeļa izaugsmes finansēšanai esošajos un jaunos tirgos, kā arī finansējuma struktūras diversificēšanai.

“Esam priecīgi, ka Sun Finance grupa ir uzticējusi tieši mums veikt savu pirmo obligāciju emisiju, kā arī gandarīti, ka izdevās veiksmīgi nodrošināt darījuma strukturēšanu un investīciju piesaisti. Šī ir pirmā obligāciju emisija, ko “Signet Bank” organizēja saviem klientiem. Redzam, ka Latvijā ir daudz uzņēmumu, kuriem līdzekļu piesaistīšana, realizējot obligāciju emisiju, ir laba alternatīva tradicionālajam bankas kredītam, tāpēc esam gatavi aktīvi piedalīties un saskatām labas perspektīvas savas darbības paplašināšanai šajā segmentā,” stāsta “Signet Bank” valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

“Šis ir nozīmīgs stūrakmens “Sun Finance” grupas izaugsmē – šo obligāciju emisija ir pierādījums mūsu grupas veiksmīgai attīstības stratēģijai. Īsā laika periodā Sun Finance ir spējusi nodrošināt strauju biznesa izaugsmi trīs kontinentos, kā arī stabilus finanšu rādītājus un diversificēt finansējuma avotus. Investoru augstā interese ir skaidri apliecinājusi, ka “Sun Finance” stratēģija ir spēcīga un mērķēta pareizā virzienā. Esam pateicīgi “Signet Bank” par veiksmīgo sadarbību obligāciju emisijā, nodrošinot efektīvu darījuma īstenošanu un investīciju piesaisti,” stāsta “Sun Finance dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.

Par obligāciju emisiju

Obligāciju emisija ir pasaulē plaši izmantots alternatīvs finanšu resursu piesaistīšanas avots, kurš emitentam piedāvā virkni priekšrocību, piemēram, iespēju diversificēt savus finansējuma avotus, iespēju piesaistīt būtisku finansējuma apjomu, fleksibilitāti attiecībā uz darījuma struktūru, naudas plūsmu optimizēšanu un uzņēmumu atpazīstamības veicināšanu, un nereti ir finansiāli izdevīgāks risinājums par citiem aizņēmumu veidiem. Signet Bank piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu, kas emitentam nepieciešams veiksmīgai parāda vērtspapīru emisijas realizēšanai.

Par “Signet Bank”

Saistītie raksti

Banka dibināta 1992. gadā ar nosaukumu “Latvijas Biznesa” banka. Kopš 2013. gada bankas stratēģija ir vērsta uz turīgu privātpersonu un viņiem piederošo kompāniju apkalpošanu, liekot uzsvaru uz klientu kapitāla apkalpošanas kvalitāti un investīciju projektu strukturēšanu. “Signet Bank” vairākuma akcionāri ir Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst SIA “Hansalink”, SIA “Fin.lv” un “Signet Global Investors Limited”.

Par “Sun Finance Group”

“Sun Finance Group” ir fintech uzņēmums, kas dibināts 2017. gadā. Uzņēmums darbojas 5 valstīs un 3 kontinentos ar mērķi gada laikā paplašināt darbību vairākos jaunos tirgos. “Sun Finance” kopš darbības uzsākšanas aizdevumos ir izsniedzis vairāk kā 362 miljonus eiro un kredītportfelis šī gada jūlija beigās sasniedza 85 miljonus eiro. “Sun Finance” nodarbina 649 cilvēkus visā grupā, no kuriem 155 ir nodarbināti Rīgā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Swedbank”: Covid-19 dēļ radušās izmaiņas mazumtirdzniecībā varētu saglabāties ilgtermiņā
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Mudina Ziemeļu Investīciju banku maksimāli palielināt kreditēšanas apjomus uzņēmumiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Martā jau par 2557 personām audzis bezdarbnieku skaits
1 diena

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
4 stundas