Viktors Valainis.
Viktors Valainis.
Foto: Karīna Miezāja

TM nepiekrīt Valaiņa bažām par “nesamērīgi dārgu” žoga nomaiņu divām ieslodzījuma vietām 0

Tieslietu ministrija (TM) nepiekrīt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāta Viktora Valaiņa izteiktajām bažām par sliktu valsts budžeta plānošanu žoga celšanā ieslodzījuma vietām, aģentūru LETA informēja TM.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
TESTS. Vai vari pārsteigt pats sevi? Atbildi tikai uz 8 jautājumiem un noskaidro, cik “gaiša” galva tev ir
Lasīt citas ziņas

TM uzskata, ka piešķirtais finansējums tiks izlietots atbilstoši veicamajām procedūrām, stiprinot iekšējo drošību – uzlabojot ieslodzījuma vietu nožogojuma infrastruktūru. Ministrija norāda, ka, veicot žoga nomaiņas izdevumu aprēķinu, tā izmantoja plānotās indikatīvās viena metra žoga izmaksas 1500 eiro apmērā, kas noteiktas atbilstoši iepriekšējos periodos komersantu sniegto pakalpojumu piedāvājumiem.

Papildus TM uzsver, ka ieslodzījuma vietu apsardzi nodrošina ar nožogojumu, kas sastāv no vairākiem žogiem, atbilst speciālām prasībām, tas ir speciāli aprīkots un aizsargāts, lai nepieļautu ieslodzīto bēgšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, TM prasa no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 654 000 eiro Rīgas Centrālcietuma žoga posma 306 metru garumā un Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem žoga posma 130 metru garumā nomaiņai.

Deputāts aplēsis, ka metrs žoga izmaksās ap 1500 eiro, kas, Valaiņa ieskatā, esot nesamērīgi dārgi.

Opozīcijas politiķis norāda, ka valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” mērķis ir finansējums katastrofu, dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem.

TM “pēkšņo ierosmi” labot ieslodzījuma vietu žogu posmus pamato ar to, ka infrastruktūra sava stāvokļa dēļ nespēj radīt nopietnus šķēršļus ieslodzīto bēgšanai, papildus vēl tiek minēti argumenti par ģeopolitiskām norisēm un radikālo organizāciju centieniem vervēt kaujiniekus ieslodzīto vidū, norāda Valainis.

ZZS deputāts atzīmē, ka šādi infrastruktūras sakārtošanas darbi ir nepieciešami, tomēr finansējums tiem bija jāparedz ikgadējā budžetā. “Laikā, kad valstij ir nopietni jādomā, kā atbalstīt iedzīvotājus un uzņēmējus strauji augošo cenu situācijā, valdībai ir īpaši rūpīgi jāvērtē ikviena izdevumu pozīcija valsts budžetā,” uzsver parlamentārietis.

“Lai gan nemitīgi dzirdam, ka nav iespēju samazināt nodokļu slogu vai piešķirt papildus atbalstu kādām sabiedrības grupām, valdība turpina izšķērdīgi finansēt citas vajadzības,” pauž Valainis, norādot uz žogu nomaiņai plānoto finansējumu.

Reklāma
Reklāma

ZZS uzskata, ka valdībai, lemjot par jaunu iniciatīvu atbalstīšanu, ir rūpīgi jāvērtē to pamatotība, kā arī plānoto izdevumu samērīgums.

SAISTĪTIE RAKSTI