Jautri nosvinēta Līgo zaļumballe Igates pilī

Uz Līgo un Jāņiem jāpaliek galvaspilsētā? Rīgā notiks plašas svinības trijās vietās 14

Rīgā Jāņus svinēs Dzegužkalnā, Grīziņkalnā un Mežaparkā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā. Mežaparka Zaļajā teātrī svētku svinēšana 23.jūnijā sāksies plkst.20 un notiks līdz pat saullēktam. Svinētāji varēs piedalīties pasākumā “Rīgas zaļumballe.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Svētkus ar tautiskām melodijām ieskandinās etnogrupa “Ogas” un “Stiprās sievas”. No plkst.21 klausītājus un skatītājus priecēs apvienība “Vintāža”, bet par roka sadaļu zaļumballē rūpēsies Atis Ieviņš ar pavadošo grupu. Savukārt ap pusnakti uz skatuves kāps Ingus Ulmanis un grupa “Lādezers”.

Vēlāk uz skatuves kāps Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, bet tūlīt pēc plkst.2, kad pamalē jau sāks parādīties rīta gaisma, uz skatuves nāks grupa “Mazais princis”, kuras muzicēšanas galvenais vadmotīvs ir mīlestība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāņu rītā svinētāji sauli sagaidīs kopā ar šlāgergrupu “Roja” no Kurzemes.

Gada īsāko nakti kopā ar līgotājiem pavadīs pasākuma vadītāji – apvienība “GraBulis” – aktieri Andris Bulis un Gints Grāvelis.

Līgotājus 23.jūnijā no plkst.20 gaidīs arī senākā Jāņu tradīciju vieta – Dzegužkalns. Dzegužkalns ir augstākais Rīgas kalns un tradicionāli senākā Jāņu svinību vieta, kura vēstures avotos kā rīdzinieku līgošanas vieta minēta jau 18.gadsimtā.

Pasākumā “Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā” viss notiks kā senāk, un rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja apgūt latviešu kultūras tradicionālās vērtības un ieražas – vainagu pīšanu, zīlēšanu, līgošanu un aplīgošanu, uguns svētīšanu, Jāņu godināšanu, saules pavadīšanu un sagaidīšanu.

Īpaša vieta Dzegužkalnā tiks ierādīta Jāņuguns iedegšanas rituālam, latviešu rotaļām un dančiem.

Svētku svinētāji varēs baudīt daudzveidīgu Jāņu programmu, kurā latviešu tradicionālā mūzika skanēs dažādu populāru folkloras, postfolkloras grupu un izpildītāju aranžējumos. Svētkos piedalīsies Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”, kapela “Karikste”, postfolkloras grupa “Iļģi” un “Rīgas danču klubs”, muzikālā apvienība “Rahu the Fool” un folkroka grupa “Jaunais Jāņu orķestris”.

Neizpaliks arī tradicionālie pasākuma vadītāji – Jāņu māte un Jāņu tēvs -“Skandinieku” ilggadējā dalībniece un pasākumu vadītāja Zoja Heimrāte un folkloras grupas “Vilki” vadītājs un aktieris Edgars Lipors, kas aktīvi iesaistīs publiku dažādās svētku norisēs.

Reklāma
Reklāma

Tiem, kas negrib doties tālu prom no pilsētas centra, jādodas uz līgošanu Grīziņkalnā. Grīziņkalns arī šogad gaidīs ciemos Rīgas Jāņu bērnus, aicinot gada īsāko nakti pavadīt kopā. Tā būs unikāla iespēja baudīt dabas klātbūtni un saulgriežu maģiju pašā pilsētas centrā – pasākumā, kurā apvienojas tradicionālais un mūsdienīgais.

Jāņu bērnus Grīziņkalnā sagaidīs Marta Lovisa Jančevska un Kaspars Zvīgulis, kur jau no plkst.20 norisināsies Jāņu rotaļas, vainagu vīšana, tradīciju apgūšana un aktīvas Līgo spēles visai ģimenei. Drosmīgākie kulināri uz zālienā izvietota lielā trejkāja varēs gatavot tradicionālo Jāņu sieru.

Tāpat pasākuma laikā pļavā norisināsies aktīvas spēles dažāda vecuma dalībniekiem – pakavu mešana mērķī, ķekatu gājiens, Līgo atmiņas spēle un citas aktivitātes. Kopā ar folkloras kopu “Kokle” lieli un mazi varēs apgūt dažādas Jāņu rotaļas, dančus, mācīties Līgo dziesmas un izzināt Jāņu nakts ticējumus, bet Elza Rozentāle un etno rokgrupa visus ievedīs etno mūzikas skaņās.

No plkst.22.20 notiks Jāņu ugunskura iedegšana, bet pēc tās uz skatuves kāps māsas Dimantas ar programmu “Celies, Jāņu diena!” Pēc pusnakts uz skatuves tiks aicināta muzikālā apvienība “Viedais Fonogrāfs”, bet ap plkst.2 visi tiks aicināti uz Grīziņkalna balli kopā ar grupu “The Originals”.

Ap plkst.3.40 Līgo ballītes stafeti pārņems DJ Kaspars Zaviļeiskis, kurš kopā ar līgotājiem sagaidīs pirmos saules starus.

Nākamnedēļ Brīvdabas muzejā ielīgos Jāņus

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Jāņu ielīgošana notiks 15.jūnijā no plkst.12 līdz 15, aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.

Pasākumā paredzēti saulgriežu stāsti un aplīgošana kopā ar Brīvdabas muzeja saimi, par jāņuzālēm saulgriežu tradīcijās un receptēs stāstīs Kurzemes zāļu sieva Līga Reitere, tam sekos dziesmas un danči kopā ar Rīgas folkloras kopu “Kokle”. Būs arī Jāņu vainagu pīšanas darbnīca.

Muzeja lauku ekspozīcijā Rucavā, Papes Ķoņu ciema “Vītolniekos”, plaša autentiska Jāņu ielīgošana kopā ar Rucavas sievām būs 22.jūnijā no plkst.17 līdz saullēktam plkst.4.30.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. Šogad muzejs svin savu simtgadi. Tā platība ir 87 hektāri, un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem.

Muzejā notiek krājumu komplektēšanas un glabāšanas, izglītojošais, pētnieciskais un restaurācijas darbs. Muzejam ir arī divas lauku ekspozīcijas to dabiskajā atrašanās vietā – muzejs “Vēveri” Vecpiebalgas pagastā un zvejnieku sēta “Vītolnieki” jūras krastā Rucavas pagastā.

Vērmanes dārzā iestāda "Dziesmusvētkus" un ielīgo Jāņus
Rīgas Centrāltirgus Līgo noskaņās

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.