Vilis Gruzdiņš,  Kaunatas upīte.
Vilis Gruzdiņš, Kaunatas upīte.
Publicitātes foto

Uz radošo retrospekciju aicina glezniecības autodidakts Vilis Gruzdiņš 0

Latgales Kultūrvēstures muzejā atklās gleznotāja Viļa Gruzdiņa izstādi “Gadskārtas”, kas ir viņa radošā retrospekcija 80. dzīves jubilejā, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Rēzeknietis, mākslinieks Vilis Gruzdiņš (1938) šogad svin 80. dzīves jubileju un izstādē apmeklētājiem piedāvā kopā pārlūkot autora 48 radošās gadskārtas mākslā, diendienā esot darbnīcā pie molberta ar otu rokās vai, iedvesmas vadītam, tikai meklējot motīvus nākošajai gleznai

Retrospektīvā izstāde ietver visus mākslinieka iecienītos žanrus – dabas un pilsētas ainavu attēlojumus, kluso dabu, parāda viņa mīlestību uz gleznošanu aizrautīgās dabas studijās, atklāj tiekšanos uz pilnību skaistuma izpratnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vilis Gruzdiņš gleznošanu apguvis pašmācības ceļā, kopš 1970. gada aktīvi strādā eļļas tehnikā. Līdz šim mākslinieks radījis pāri par 750 darbus. Piedalījies kopējās mākslinieku izstādēs Rēzeknē, Daugavpilī, Rīgā, kā arī ārpus Latvijas robežām – Krievijā, Zviedrijā.

V. Gruzdiņa gleznas atrodas Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumā, privātkolekcijās Rēzeknē, Kārsavā, Rīgā, citur Latvijā, kā arī ārzemes – Zviedrijā, Anglijā, Vācijā, Polijā, Krievijā.

Izstāde būs apskatāma no 19. decembra līdz 2019. 26. janvārim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.