Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus” 116

“Tā bilde ir tāda ļoti sērīga. Vissērīgākā un vistrakākā tā, es domāju, ir ražojošajiem uzņēmumiem sadaļā, kas saucas valsts atbalsts,” tā TV24 raidījumā “Latvijas labums” sacīja uzņēmējs, AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, diskutējot par birokrātijas apmēriem Latvijā un uzņēmējdarbības jautājumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

“Ir zināms, ka kopumā Eiropā ir spēcīgs valsts atbalsts ražojošiem uzņēmumiem, kopumā biznesam. Visas dalībvalstis atbalsta savus uzņēmumus gan produktu attīstībā, gan pārdošanā – tur ir diezgan plašs tas spektrs. Un tev ir jākonkurē starptautiskā tirgū, kurā tavi konkurenti tiek atbalstīti no valsts. Un tas, ko mēs redzam, ir tas prasību absurdums – visas  atbalsta programmas kavējas vismaz par diviem, trīs gadiem. Neviens normatīvais akts, Ministru kabineta noteikumi, neviens līgums netiek noslēgts laikā. Kopumā valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus,” savu redzējumu par valsts atbalstu Latvijas uzņēmējiem TV24 raidījumā pauda Bergs.

Bergs turpināja savu komentāru, sakot: “Pavisam mierīgi, laiks nenozīmē it neko, un tas nav labi! Tu esi plānojis kaut ko darīt – apmācīt darbiniekus, nodarboties ar pielietojamo zinātni, bet tev saka: pagaidi trīs gadus! Bet prognoze ir jāiedod ļoti precīza, ar ko tu nodarbosies, ko tu darīsi?!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt turpinājumā uzņēmējs Bergs vēlējās uzsvērt arī “milzīgo kreativitāti ierēdņu vidū”. Viņš TV24 raidījumā citēja Ministru kabineta noteikumus par Kompetenču centriem, piemēram, par valsts finanšu atbalstu jaunu produktu izstrādei. “Lai tu varētu sākt domāt par jaunu produktu izstrādi, tev ir jāiesniedz iekšējās kontroles sistēmas aprakstu,” piebilda Bergs, raidījumā detalizēti citējot, kādai regulai un kādiem noteikumiem šim kontroles sistēmas aprakstam ir jāatbilst.

“Kopumā dokumentu daudzums, kas man jāiesniedz, ir uz trim lapaspusēm diezgan sīkā šifrā! Saproti, tie Kompetenču centri ir vairāki, un tās programmas tur ir vairākas. Tas nozīmē, ka brašie zēni un meitenes Finanšu ministrijā un arī Ekonomikas ministrijā rokas cauri dokumentu lapu tūkstošiem! Jo tās ir lietas, ko viņi saprot. Teiksim, izlabot gramatiku Ētikas kodeksā, – ar to jebkurš ierēdnis tiek lieliski galā! Un tā paiet mēneši! Biznesa pusē kāds sēž un tās stulbības, es atvainojos, raksta. Un tad sviedriem vaigā valsts pusē kāds tās arī labo, pieprasa papildinājumus, pieprasa pārrakstīt… Un mēs neesam sākuši runāt par saturu, un tā ir tā nelaime,” sašutumu pauda AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Bergs TV24 raidījumā “Latvijas labums”.

Bergs uzsvēra, ka varētu stundas trīs turpināt lasīt TV24 raidījumā visu, ko “valsts ir iedomājusies no tā biznesa paprasīt”. Tāpēc viņš uzskata, ka kopumā tas viss esot kaitinoši. “Valsts ir pilnībā aizmirsusi, kāpēc tā programma ir radīta? Tāpēc ļoti bieži ir tā, ka tie uzņēmumi, kuri var to atļauties, nu neaiztiek to valsts naudu! Viņa ir kļuvusi tiešām toksiska. Tas ir par valsts palīdzību,” sacīja Bergs, diskutējot par valsts atbalsta programmām uzņēmējiem un birokrātijas apmēru Latvijā un to, kā tas viss galu galā ietekmē kopējo valsts ekonomisko attīstību.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

Pilnu TV24 raidījumu “Latvijas labums” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.