Aigars Rostovskis: Viss, ko dara šobrīd ierēdnis, nav jādara – ļoti daudz kas ir lieks! 47

“Runājot par to hipotēzi, ko es izteicu, ka varētu to ierēdņu skaitu samazināt par divdesmit, trīsdesmit procentiem. Minējāt, ka tad zaudēs kaut kādus pakalpojumus. Nebūt nē! Tas nenozīmē, ka viss, ko šobrīd dara ierēdnis, ka tas viss ir jādara – ļoti daudz kas ir lieks,” tā TV24 raidījumā “Kārtības rullis” atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis, diskutējot par ieredņiem, viņu darbu un birokrātiju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Tieši tā ir valsts sektora atšķirība no privātā biznesa. “Privātais bizness krīzes situācijās spēj arī samazināt darbinieku skaitu un vienkārši nedara lieko. Tāpēc, ka tādos treknajos gados ir tāds dabisks process – viss uzaug, attīstās, bet, kad tev ir jāsavelk jostas, tad privātās kompānijas nedara lieko. Un tas ir tas moments. Piemēram, mums dažādās nozarēs ir kaudze dažādu valsts funkciju, kuras ir liekas. Viņas varētu tos cilvēkus, kā saka, atdot uz privāto sektoru, un to funkciju atdot kādam klāt,” tā norādīja Rostovskis.

Viņš TV24 raidījuma diskusijā arī pieminēja konkrētu piemēru. “Augstākās izglītības eksports ir Akadēmiskās Izglītības centrs. Viņi pārbauda izglītības dokumentus, lai attiecīgi pēc tam šie cilvēki varētu iestāties augstskolās. Eksportējošās augstskolas var izdarīt to pašu. Kas notiek? Šie ierēdņi, šīs darba stundas nav vajadzīgas un arī izmaksas nav vajadzīgas. Privātais sektors izdara to pašu! Tādas tēmas ir pa visu sektoru, kur apakšā ir simtiem, tūkstošiem cilvēku, un nav nekāds arguments, ka pazaudēs kādu kvalitāti un ātrumu,” tā par ierēdņu lieko darbu valsts sektorā pauda LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.