Foto: AP/Scanpix/LETA

Vācija un Zviedrija apstiprina “AstraZeneca” vakcīnu cilvēkiem, kas ir vecāki par 65 gadiem 7

Vācijas un Zviedrijas veselības aizsardzības dienesti tagad “AstraZeneca” vakcīnu iesaka arī 65 gadu slieksni pārsniegušiem cilvēkiem.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Lasīt citas ziņas

“Vakcīnu komisija tagad iesaka vakcīnu “AstraZeneca” arī par 65 gadiem vecākiem cilvēkiem,” paziņoja Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns.

Vācijas varasiestādes iepriekš skaidroja, ka tām nav pietiekamu datu, lai dotu zaļo gaismu gados vecāku cilvēku vakcinēšanai ar šo vakcīnu, tomēr, ņemot vērā jaunākos pētījumus, tās savu nostāju mainījušas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jaunie dati arī liecina, ka šī vakcīna ir pat efektīvāka, ja otrā pote tiek injicēta 12 nedēļas pēc pirmās,” sacīja ministrs.

Drīzumā tiks veiktas izmaiņas likumos, kas atspoguļos jaunās rekomendācijas, viņš piebilda.

Vācijas valdība aizvadīto nedēļu gaitā izpelnījusies nopēlumu par neskaidro komunikāciju “AstraZeneca” vakcīnu lietā, sabiedrībā radot iespaidu, ka šī vakcīna nav tik efektīva kā “Pfizer-BioNTech” un “Moderna” vakcīnas.

Daudzi cilvēki, kuriem bija pienākusi vakcinācijas rinda, atteicās no vakcinācijas ar “AstraZeneca” vakcīnu, līdz ar to valstī palikuši simti tūkstoši neizmantotu vakcīnas devu.

Sagaidāms, ka līdz ar zaļās gaismas došanu vecākās paaudzes vakcinācijai tiks apgūtas iekrātās rezerves, bet gausā vakcinācijas gaita uzņems straujāku tempu.

Arī Zviedrija līdz šim ieteica ar “AstraZeneca” vakcīnu potēt cilvēkus vecumā līdz 65 gadiem, kā iemeslu minot nepietiekamus pētījumus šai vecuma grupai.

“Tagad Lielbritānijā ir veikti trīs pētījumi par “AstraZeneca” vakcīnu, kas parāda, ka tā ir tikpat efektīva kā pārējās apstiprinātās vakcīnas un strādā pat cilvēkiem vecumā virs 80 gadiem,” paziņoja Zviedrijas veselības aģentūra.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.