Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PEXELS

Vadītāja digitālais portrets – jo augstāks priekšnieks, jo zinošāks tehnoloģijās 0

Jo augstāks amats, jo vairāk izpratnes par modernajām tehnoloģijām un intereses tās izmantot savā labā. Uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji arī izrāda vislielāko entuziasmu jaunu prasmju apgūšanā un modernu risinājumu meklēšanā darba efektivitātes uzlabošanai, liecina “Tildes” pētījumā “Vadītāja digitālais portrets” iegūtie dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Par jauniem digitāliem risinājumiem sava darba uzlabošanai regulāri interesējas 55,3% augstākā līmeņa vadītāju un 27,5% tos arī paši izmēģina, lai iegūtu personisku pieredzi un labāk izvērtētu, cik katrs rīks vai programma atbilst viņa prasībām.

Ar grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” atbalstu tapušajā pētījumā noskaidrots, ka līdz ar atbildības nastu samazinās arī strādājošo interese par tehnoloģijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vidējā līmeņa vadītāju vidū par jauniem risinājumiem interesējas 49,4% respondentu un paši tos izmēģina 22,3%. Ierindas strādājošo vidū entuziasms ir vēl zemāks – attiecīgi 43% interesējas un 16,8% paši izmēģina.

Tehnoloģiju entuziasms izpaužas arī dažādās ikdienišķās darba situācijās. Piemēram, ja jāpārliecinās par darījumu partnera maksājumu vēsturi, 85% augstākā līmeņa vadītāju ņem talkā datoru, viedtālruni vai planšeti un pieslēdzas uzņēmuma sistēmai, kur pārbauda grāmatvedības datus.

Vidējā līmeņa vadītāju vidū šādi rīkojas 75,3% aptaujāto, bet strādājošo – 71,2%. Ja tikai desmitā daļa vadītāju šādās situācijās dodas uz biroju vai zvana kādam kolēģim, tad darbinieku vidū tā rīkojas 23,4% respondentu.

“Jau trešo gadu veidojot “Vadītāja digitālo portretu”, nostiprinājusies pārliecība, ka vadītājs ir galvenais tehnoloģiskās attīstības dzinējspēks uzņēmumā. Jo spēcīgāka ir vadītāja interese par inovācijām, jo zinošāks un entuziastiskās viņš ir, jo augstāka iespējamība, ka uzņēmumā lietos dažādus produktivitāti veicinošus rīkus. Šī atziņa var palīdzēt potenciālajiem darbiniekiem saprast, kāda tehnoloģiskā vide viņus sagaida pie jauna darba devēja. Noskaidrojiet, kādas ir uzņēmuma vadītāja intereses,” iesaka uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Savukārt sapulču plānošanā digitāli progresīvākie ir vidējā līmeņa vadītāji, kam ar šo jautājumu jāsaskaras visbiežāk. Kad jānoskaidro, vai visi apspriedei nepieciešamie darbinieki ir pieejami, 40,5% struktūrvienību vadītāju skatās darba laika plānošanas sistēmā. Darbinieku vidū šādi rīkojas vien ceturtā daļa aptaujāto. Desmitā daļa joprojām dod priekšroku vajadzīgo kolēģu apzvanīšanai.

Reklāma
Reklāma

Pētījums “Vadītāja digitālais portrets” tapis ar grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” atbalstu, veicot zināšanu un uzņēmuma aprīkojuma testu 2368 respondentiem, no kuriem 968 bija uzņēmumu augstākā un vidējā līmeņa vadītāji.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.