Vai tiešām tam ir pierādījumi – jo lielāka skola, jo labāka izglītības kvalitāte? 98

Kāpēc šobrīd pastāv tik liela nepieciešamība optimizēt jeb likvidēt skolas ar izglītības kvalitāti. Vai tiešām ir kaut kāds būtisks apliecinājums tam, ka jo lielāka skola, jo labāka izglītības kvalitāte?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Lasīt citas ziņas

Patiesībā dati rāda tieši to, ka, ja skatāmies datus un skolēnu snieguma rezultātus, kādi tie ir lauku teritorijās uz vidējo skolēnu skaitu klasē, tad šis skaits ir zemāks, nekā ir skolēnu skaits mazpilsētās un valstspilsētās. Tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” atzina Edīte Kanaviņa, IZM Izglītības departamenta direktore.

“Diemžēl jāsaka, ka skolēnu sniegums lauku teritorijas izglītības iestādēs ir zemāks, nekā tas ir mazpilsētās un pilsētas izglītības iestādēs. Šis tiek balstīts uz centralizēto eksāmenu rezultātu datiem,” atzīst speciāliste.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dati gan gadu no gada atšķiras, bet tas, kas neatšķiras, tā ir starpība starp skolu skolēnu sniegumu lauku teritoriju izglītības iestādēs un administratīvajos centros, un valstspilsētās. Dinamika starp skolēnu sasniegumiem ir noturīga.

Katru gadu šī līkne un rādītājs var būt augstāks vai zemāks, bet šī līkne staigā vienādi gan lauku teritorijā, gan mazpilsētās un administratīvajos centros.

Pilsētās esošajiem skolēniem sniegums ir augstāks vienmēr.

Ja runājam par starptautiskiem pētījumiem, arī tajos uzrādās, ka skolēnu sniegums pilsētas skolās ir augstāks. Tam ir pamats un argumenti – tas absolūti nav rādītājs, ka skolotāju sniegums lauku teritorijās ir zemākas, pilnīgi noteikti ne.

Tas, ko mēs sadzirdam, esot pašvaldībās, saka Veisa –

lauku skolas izvēlas ģimenes ar tādiem bērniem, kuriem nepieciešama individuāla pieeja, un ne vienmēr sniegums eksāmenos tāpēc ir augsts. Tur jāizsaka pateicība šiem pedagogiem, kas bērnus nepamet novārtā.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.