Vai un kuriem pārtikas produktiem vēl gaidāms būtisks cenu pieaugums? Skaidro tirgotāji 43

Pārtikas veikalos šobrīd ir novērojama cenu stabilizācija, taču vai šobrīd ir vēl kāds pārtikas produkts, kam veikalos vēl varētu kāpt cenas?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Šāds jautājums radies TV24 raidījumā “Uz līnijas”, un savu atbildi uz to sniedzis Raimonds Okmanis, veikalu tīkla “Lats” valdes priekšsēdētājs.

Viņš saka: “Es domāju, ka ir stabilizācija, jo eļļas [cenu] lēciens bija milzīgs, arī mēs, kad iepirkām uz noliktavu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet tagad cenas stabilizējas. Ja jūs ieietu biržā un paskatītos, eļļas cenas nedaudz krītas. Līdz ar to es neredzu kādu īpašu produktu, kuram varētu strauji, strauji pieaugt cena.”

Jāatgādina, ka šī gada pavasarī TV24 ēterā Okmanis akcentēja tobrīd nozīmīgo sāls cenu pieaugumu.

“Janvārī sāls “Pavāriņš” maksāja 45 centus par kilogramu, tad tagad tas maksā 90 centus kilogramā,” saka R.Okmanis.

Protams, cenu izmaiņas saistāmas arī ar loģistikas izmaiņām – agrāk sāls daudz tika vests no Baltkrievijas, tagad to ved, piemēram, no Polijas, līdz ar to arī pašizmaksa, ņemot vērā transporta izmaksas, palielinās.

Vai līdzīgs cenu pieaugums vērojams arī citās pārtikas produktu grupās? “Tas pats ir ar olām, eļļu, cukuru – cenas, salīdzinot ar janvāri, ir pieaugušas par 30-50%. Eļļām būs pat 70% pieaugums. Bet tas ir saprotams, jo lielākais saulespuķu eļļas ražotājs ir Krievija un Ukraina,” skaidro “Lats” vadītājs.

Tā kā Ukrainā šogad diezin vai būs iespējams apsēt laukus tādā pašā apjomā kā iepriekšējos gadus, bet ar Krieviju ir tirdziecības aizliegums, tad izmaiņas tirgū ir neizbēgamas. Cenas augs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.