Foto: EPA/Scanpix/LETA

Kāpēc Ukraina astoņu gadu laikā nevarēja atkarot Luhanskas un Doņeckas teritorijas? Skaidro militārais analītiķis 0

Kāds TV24 skatītājs jautā, kāpēc Ukraina astoņu gadu laikā nevarēja atkarot Luhanskas un Doņeckas teritorijas, redzot, kāds šobrīd ir Ukrainas spēks, tas būtu bijis vienkārši. Skaidro militārais analītiķis, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Mājas
Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis
Kokteilis
Mūziķis Roberto Meloni palicis bez brokastīm, jo “Bolt” piegādātais ēdiens nepatīkami pārsteidzis: “Es to pārdzīvošu, bet diez vai esmu vienīgais” 33
Lasīt citas ziņas

Vispirms viņš aicina atcerēties, ka šajās teritorijās karoja nevis Doņeckas un Luhanskas “tautas republiku” armija, bet krievu armija.

“Bija slavenais teiciens, ka “viņu tur nav”, bet visi zināja, ka krievu karaspēka karavīri tur ir, krievu tehnika tur ir,” atgādināja Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš pastāsta, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģināja iestāstīt, ka vietējie ogļrači kaujās devās ar tankiem, kurus noņēma no postamentiem, kas, protams, nebija taisnība.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc ukraiņi nesāka cīņu par šīm teritorijām, militārais eksperts skaidro, ka tur bija spēku paritāte.

“Krievi bija piesātinājuši abu divu “tautas republiku” armiju korpusus. Bija izveidotas pietiekoši spēcīgas vienības. Ukraiņiem vajadzēja uzsākt atklātu, pilna mēroga karu, pārkāpjot Minskas vienošanos par pamieru,” skaidroja Rajevs.

Viņš uzsver, ka Ukrainas armijas mēģinājums atgūt šīs teritorijas, būtu starptautisko līgumu pārkāpums un pilna mēroga kara izraisīšana.

SAISTĪTIE RAKSTI