Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: Vladimirs Simicek/AFP/SCANPIX/LETA

“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 186

Metodes, kā vakcinēties pret Covid-19 uzrunāt nozarēs, kurās ir zema aptvere, neatšķirsies no citām mērķauditorijām, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus viņš atzina, ka Veselības ministrija (VM) atbalstīs citu nozaru ministriju iniciatīvu veikt vakcinācijas uzrunāšanu specifiski šīm auditorijām.

Tāpat veselības ministrs uzsvēra, ka ir iespējams arī nodrošināt izbraukuma vakcināciju darbavietās, ir iespējams palīdzēt darba devējiem ar materiāliem. “Mēs esam gatavi veikt pasākumus šajās nozarēs, bet jāsaka, ka no tāda valsts darbības nepārtrauktības viedokļa ir virkne citu būtisku grupu, pie kurām tiek strādāts,” sacīja Pavļuts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrs arī atzīmēja, ka no valdības kolēģiem ir uztvēris vienotu nostāju vakcinācijas jautājumā, proti, ka nav pazīmju, ka kāds grasītos atkāpties vai piedāvāt mīkstināt nospraustos termiņus.

“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā. Vajadzības gadījumā, ja cilvēki nebūs šo vēl veikuši, tad darba devēji būs spiesti rīkoties izlēmīgi un atbilstoši valdības lēmumiem nosūtīt darbiniekus dīkstāvē. Darba devēji par šo ir informēti, visiem tas ir zināms, un ir jāveic sagatavošanās pasākumi, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību dažādās jomās,” sacīja Pavļuts.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka visiem darbiniekiem publiskajā sektorā, tostarp valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, kā arī tiem, kuri ir tiešā kontaktā ar klientiem un kuru darba devējs ir uzdevis to par prasību, līdz 15.novembrim ir jāiegūst Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Tikmēr no 15.decembra darbiniekiem, arī brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem, kas veic darba pienākumus klātienē, jābūt ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Šis nosacījums attiecināms uz jebkāda veida klātienes pakalpojumu sniedzējiem, tai skaitā, ēdināšanas, saimniecisko, tirdzniecības un citiem pakalpojumu sniedzējiem.

Kā liecina Ekonomikas ministrijas (EM) apkopotie dati par vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem līdz oktobra vidum, Latvijā zemākā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere novērojama lauksaimniecības un mežsaimniecības, kā arī būvniecības nozarēs, kur attiecīgi vakcinācijas pilnu kursu līdz 20.oktobrim bija veikuši 34% un 49% strādājošo.

Tikmēr valsts sektorā zemākais vakcinācijas pret Covid-19 īpatsvars ir starp ugunsdzēsējiem, kur vakcinācijas pilnu kursu veikuši 67% no jomā strādājošajiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.