Foto – LETA

Ceļošana uz nodokļu maksātāju rēķina. Amatpersonas uzkrāj bonusus 2

Papildināts teksts un pievienots video.

Aamatpersonas bieži dodas komandējumos. Dienesta braucieni, piemēram, ir ikdiena Ārlietu ministrijā (ĀM). Pērn to darbinieki devās 2600 komandējumos, 2014.gadā – 3000. Tātad tie ir vidēji septiņi līdz astoņi komandējumi katru dienu.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
VIDEO. Šausmu brīdis trasē: 19 gadus vecs olimpiskais favorīts paliek nekustīgs pēc smaga kritiena
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
Lasīt citas ziņas

Taču to, kā valsts amatpersonas izmanto lojalitāšu programmās uzkrātos punktus, neviens nekontrolē, skaidro Finanšu ministrijā (FM).

“Ja tu esi braucis komandējumos, uz tevi kā privātpersonu ir sakrājušies punkti. Nu, un, protams, līdz šim neviens nav sekojis līdzi, ko tu dari ar uzkrātajiem punktiem. Attiecīgi tā pēc būtības šie punkti paliek amatpersonas rīcībā,” skaidroja FM pārstāve Jana Salmiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to amatpersonām ir iespēja doties privātos ceļojumos, ko apmaksājuši nodokļu maksātāji, jo tie tiek apmaksāti ar bonusa punktiem, kas uzkrāti, pateicoties komandējumiem.

Rakstiskā atbildē ĀM šādu praksi attaisno ar to, ka likums tā rīkoties neaizliedz: “Likums sniedz valsts amatpersonām tiesības saņemt atlaižu kartes un piedalīties lojalitātes programmās.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.