Laukos
Mežsaimniecība

Var pieteikties atbalstam meža platību paplašināšanai un dzīvotspējas uzlabošanai0

Foto: LVM

No šodienas līdz 7.maijam Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina pieteikšanos atbalsta saņemšanai pasākuma “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā” trīs apakšpasākumos par vairāk nekā septiņu miljonu eiro kopējo publisko finansējumu, liecina informācija LAD mājaslapā.

Apakšpasākumā “Meža ieaudzēšana” varēs pieteikties meža ieaudzēšanas un kopšanas aktivitātēm, kā arī ieaugušas mežaudzes papildināšanai un kopšanai, kam kopējais pieejamais finansējums ir 1,989 miljoni eiro.

Savukārt apakšpasākumā “Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana” atbalstu varēs saņemt par meža atjaunošanu platībās, kurās atbilstoši Valsts meža dienesta atzinumam ir konstatēts ugunsgrēks vai dabas katastrofa, kuras dēļ mežaudze ir iznīcināta, tāpēc šajā platībā mežs ir jāatjauno.

Šajā apakšpasākumā kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 1,067 miljoni eiro.

Tāpat iespējams arī pieteikties apakšpasākumā “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai”, kurā atbalstu piešķir jaunaudžu retināšanai, neproduktīvu mežaudžu nomaiņai, valdošās koku sugas nomaiņai baltalkšņa sugu mežaudzēs no 30 gadu vecuma vai blīgznas sugu mežaudzēs.

Šim nolūkam pieejami 4,051 miljoni eiro.

Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir 2023.gada 1.septembris.

Saistītie raksti

Projekta iesnieguma veidlapa pieejama LAD mājaslapā, un tie jāiesniedz, izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu vai ievērojot Elektronisko dokumentu likumu, vai personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā aparātā Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Republikas laukumā 2.

Finansējums tiek piešķirts Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) ietvaros.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.