Atvars Ozoliņš spēlē pret Slovākiju iekustināja Latvijas izlases uzbrukumu otrā seta galotnē.

“Varēja būt nedaudz labāka komunikācija starp treneriem un spēlētājiem!” Kā veicas pašmāju volejbolistiem? 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionāta trešajā mačā vakar Tallinā Igaunijā piecos setos ar 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) piekāpās Slovākijai, bet par diviem uzvarētiem setiem ieguva vērtīgu punktu tabulā. Tagad atlikuši mači ar D grupas favorītiem – šovakar pulksten 17 pret Vāciju, rīt plkst. 20 pret olimpiskajiem čempioniem francūžiem.

Nāciet vēlāk

Jaunā nedēļa Tallinā iesākās ar saulainu laiku, bet lielajā arēnā “Saku Suurhall” “Latvijas Avīzi” sagaida ar neiepriecinošām ziņām – akreditācijas centrs darbu sākot pulksten 14, kas nozīmē – jāmeklē veids, kā pavadīt pusotru stundu. Halle atrodas priekšpilsētā, bet dzīvā rajonā, blakus esot vairākiem tirdzniecības centriem. Igauņi pirmo reizi uzņem tik lielu volejbola turnīru, šo rindu autors vēl nebija saskāries ar to, ka dienas vidū čempionātā tev parāda durvis.

Šur tur pa kādam mīnusam akcentē komandas, bet latvieši nav lepni un slavē igauņus. “Čempionāts noorganizēts ļoti labi. Dažas komandas sūdzas, ka brokastīs kaut kā nav, ka istabiņā par vēsu, bet latviešiem viss ir ļoti labi, nečīkstam. Cepuri nost igauņu priekšā! Spēļu arēna fantastiski ierīkota, liels šovs katrā mačā. Tik labi organizētā turnīrā vēl nav nācies spēlēt.

Tribīnēs redzu pazīstamus cilvēkus, Pērnavas komandas fani pasveicina,” sacīja Igaunijā sezonu aizvadījušais Atvars Ozoliņš. “Atmosfēra komandā ir ļoti laba, izbaudām iespēju spēlēt Eiropas čempionātā, īpaši pieredzējušie, kas jau ilgi bija cerējuši te nonākt. Uz tik lielas skatuves neesam spēlējuši, tveram katru mirkli, lai paliek atmiņā.”

Atvars sacīja, ka čempionāts noris pusburbuļa režīmā – iziet pastaigāt pa pilsētu ir atļauts, bet uz pašu atbildību – ja kādam būs pozitīvas Covid-19 analīzes, visai komandai draud izolācija. Testēšana notiek ik pārdienas.

Visas sešas Tallinas grupas komandas dzīvo vienā viesnīcā, pa divām katrā stāvā – latvieši kopā ar vāciešiem. Igauņi ēd atsevišķā zālē. Viesnīca atrodas pie vecpilsētas, aptuveni 15 minūšu brauciena attālumā no arēnas, kas atklāta pirms 20 gadiem. Avo Kēls pirms čempionāta atgādināja, ka latviešiem tā bijusi veiksmīga, jo 2002. gadā Eirovīzijā triumfēja Marija Naumova. Arī latviešiem sākums bija izcils, gūstot vēsturisku uzvaru pār Igauniju, bet tad sekoja zaudējums piecos setos horvātiem.

“Varēja būt nedaudz labāka komunikācija starp treneriem un spēlētājiem, vairāk fokusēties uz to, kas jāizdara laukumā, nevis uz to, kāds ir noskaņojums,” sprieda 22 gadus vecais Ozoliņš. “Otrs – pārliecība izšķirošajos momentos, arī vienkāršos momentos nenospēlējām precīzi. Spēlētāju maiņa nostrādāja, ceturtajā setā bija mačbumbas, džeki malači. Varbūt piekto setu atkal vajadzēja dot pamatsastāvam, bet to jau vairs nekad neuzzināsim. Lai nu kā, četri punkti pēc divām spēlēm ir ļoti labi, daudziem negaidīti, varbūt arī pašiem. Spēle pret Slovākiju būs svarīgākā turnīrā. Ar slovākiem spēlējām pirms diviem gadiem, augumā ražena, daudzveidīga komanda.”

Atkal trilleris

“Mums meistarības līmenis nav tik augsts, un, lai noturētu stabilitāti, vajadzīgas emocijas. Ar Slovākiju un Horvātiju esam līdzvērtīgas komandas. Slovāki spēlē vispusīgāk, bet svarīga būs mūsu serve, horvāti ar to tika galā diezgan pārliecinoši. Lai uzvarētu, jāspēlē kā pret Igauniju, tādas kļūdas kā otrajā spēlē netiks piedotas,” pirms mača teica Latvijas izlases treneris Guntis Atars.

Spēli Latvija sāka ar ierasto sākumsastāvu – Deniss Petrovs, Hermans Egleskalns, Renārs Jansons, Toms Švans, Romāns Saušs un Atvars Ozoliņš. Slovāki uzņēma labāku tempu, seta vidū ar vairākiem blokiem un Hermana Egleskalna uzbrukumiem izdevās izlīdzināt rezultātu (9:9), bet latvieši paši vairāk kļūdījās, slovāki bija teicami blokā (7 pirmajā setā) un uzvarēja bez problēmām (18:25).

Arī otro setu labāk uzsāka “zilie”, Renāra Jansona sekmes iedvesa cerību, tomēr komandas veiksmes apdzēsa savas kļūdas, garākās izspēlēs visbiežāk uzvarēja slovāki. Nevienam no Latvijas volejbolistiem neizdevās uzkavēties uz serves līnijas. Ar kopīgām pūlēm no 13:19 izdevās tikt līdz 19:20 un ar vairākiem Ozoliņa uzbrukumiem arī izlīdzināt rezultātu – 23:23, Atvars arī ar bloku ļāva izlīdzināt rezultātu pa setiem – 25:23.

Trešajā setā latvieši veiksmīgi turpināja iesākto. Pirmos divus eisus spēlē izpildīja Švans, vienu pievienoja Edvarts Buivids, veiksmīgi spēlē bija iesaistījies Kristaps Šmits. Uzbrukums strādāja teicami, vairs nebija muļķīgas nesaprašanās kā pret Horvātiju, bet slovāki daudz kļūdījās un beigās itin viegla uzvara ar 25:13. Slovākijas izlase tomēr nebija salūzusi un atkal ieslēdza savus trumpjus, ievadot spēli piektajā setā (19:25), kurā slovāku līderiem bija atlicis vairāk spēka (7:15). Zaudējums, bet arī trešajā spēlē turnīrā papildināts punktu krājums. Ražīgākais Latvijas izlasē vakar ar 21 punktu bija Hermans Egleskalns, Atvaram Ozoliņam – 15, bet slovākiem 19 sakrāja Matejs Pataks. Latvijai trijos mačos ir pieci punkti un vēl dzīvas cerības iekļūt astotdaļfinālā.